חברות מציגות

המוקד הטכנולוגי: כאן התנהל רוב ה"אקשן"

המוקד הטכנולוגי מהווה בדרך כלל את מוקד המשיכה העיקרי במפגש התעסוקה. גם בשנים קודמות היה מתחם זה רחב מאוד והומה אדם. לגבי השאלה האם חל גידול בהיצע העבודות בתחום הטכנולוגי, או צמצום במספר הצעות התעסוקה בתחומים אחרים היו הדעות במפגש חלוקות. אך על דבר אחד הסכימו כולם - רוב רובו של ה"אקשן" השנה התנהל במוקד הזה.

Mercury: מציעים הזדמנויות מרתקות בעולם התוכנה.


מרקורי

מרקורי היא אחת מענקיות חברות התוכנה הארגונית בעלות קצב הצמיחה המהיר בעולם.
מרקורי, שהוקמה ב-1989, פועלת ביותר מ-35 מדינות ונסחרת בבורסה מזה יותר מעשר שנים.

שוחחנו עם נטע אביהו-קנזה, מנהלת הגיוס בחברה: "מרקורי ממשיכה לצמוח ומציעה למועמדים מגוון הזדמנויות מרתקות בעולם התוכנה. אנו מגייסים אנשים שבתפיסה שלנו מתאימים לתרבות של מרקורי: מוכשרים, בעלי מעוף, מובילים בתחומם, עם ראש גדול וברק בעיניים; אנשים שמחפשים אתגרים בסביבה טכנולוגית חדשנית. מפגש התעסוקה הוא אמצעי יעיל בחשיפה של סטודנטים מצטיינים לאפשרויות ההשתלבות במרקורי. ישנו בהחלט פוטנציאל לאתר ביריד מספר מועמדים לעבודה במרקורי".


www.mercury.comאתר החברה:  

Check Point

חברת צ'ק פוינט טכנולוגיות תוכנה בע"מ הינה המובילה העולמית באבטחת האינטרנט. צ'ק פוינט מפתחת מוצרים המספקים מגוון רחב של פתרונות לאבטחה היקפית, לאבטחת הרשת הפנימית ולאבטחת אפליקציות ושרתי אינטרנט, המגנים על התקשורת העסקית ועל משאבים ארגוניים. נציגי צ'ק פוינט הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר מגוון מועמדים לתפקידים שונים.

דיברנו עם מאיה אבירן, מנהלת גיוס בחברה: "אנו מעוניינים לגייס מגוון רחב של מועמדים: בוגרים מוכשרים וכן סטודנטים בשלבים מתקדמים של התואר. בנוסף, אנחנו מחפשים גם מועמדים בעלי רקע מקצועי רלוונטי בעיקר בתחום ה- Networking אמנם זו לא האוכלוסייה הנפוצה בירידי תעסוקה אולם בהחלט הגישו מועמדות מספר מועמדים רלוונטיים. אנו מגייסים מועמדים לתפקידי מהנדסי תוכנה, בדיקות תוכנה, system, ועוד. מגוון המשרות המעניינות בצ'ק פוינט הוא רחב. דרושים אנשים קומוניקטיביים, שמסוגלים לעבוד בצוות, אנשים שאוהבים את התחום, ושיהיה להם קצת פִּלפֵּל אם אפשר. בעלי מרץ, יוזמה וחזקים מבחינה טכנית."

www.checkpoint.comאתר החברה:  
צ'ק פוינט: "דרושים אנשים עם פִּלפֵּל "


Ness ישראל

Ness ישראל היא ספקית ישראלית מובילה בתחום שירותי טכנולוגיית המידע (IT). פתרונותיה של Ness ישראל נסמכים על הניסיון העשיר של החברה והמומחיות הטכנולוגית שלה. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר מועמדים למשרות שונות בתחום התוכנה.

שוחחנו עם ענבל דנינו, רכזת גיוס בחברה: "אנו מתעסקים במגוון טכנולוגיות ומחפשים בוגרים וסטודנטים, בעיקר בתחום התוכנה, על מנת לשלב אותם בפרויקטים שלנו בתחום הפיתוח, בדיקות, system ותחומי IT מגוונים. כדאי למועמדים לפנות אלינו משום ש-Ness היא חברה גדולה ויציבה עם הרבה הזדמנויות קידום והתפתחות מקצועית. העובדים שלנו זוכים לחשיפה טכנולוגית חדשנית ועניין רב בעבודתם."

www.ness.comאתר החברה:  
ענבל דנינו, רכזת גיוס ב-Ness: "חברה גדולה ויציבה"


PTC: מציעים אתגר טכנולוגי נדיר


PTC Shaping Innovation

חברת PTC ישראל היא חברת בת של PTC העולמית, חברת תוכנה מהגדולות בעולם. PTC הינה הספקית המובילה בעולם לפתרונות בתחום ניהול חיי מוצרים (PLM). לחברה מעל 35,000 לקוחות ברחבי העולם ביניהם: טויוטה Nike, Volvo, Boeing, רפא"ל והרשות לפיתוח טנק המרכבה.

שוחחנו עם אילנית דרעי, מנהלת משאבי אנוש: "אנו מחפשים מהנדסי תוכנה ומהנדסי מכונות מעולים, מהנדסי חשמל, כתבים טכניים, מהנדסי QA, אקדמאים, עם עדיפות לבעלי ניסיון. דרושים לנו אנשים שיהיו אמינים, חכמים ומוכנים לעבוד קשה וללמוד הרבה."

אילנית הביעה דעה שהמפגש נמצא בהתפתחות לעומת שנים קודמות. היא ציינה שרוב החברות פתחו השנה דוכנים גדולים יותר המאפשרים להם ליצור קשר עם יותר מועמדים.
"אני חושבת שכדאי למועמדים לפנות אלינו משום שאנו מציעים אתגר טכנולוגי שהוא נדיר בארץ. כל מי שעובד אצלנו ויש לו רעיון מצוין, אנחנו משתמשים ברעיון הזה. אצלנו לעובדים יש השפעה על מה שקורה בעולם בזה שהם יושבים וכותבים תוכנה וזה אומר שאנשים אצלנו הם בדרך כלל מאושרים ונהנים ממה שהם עושים."

www.ptc.comאתר החברה:  

Microsoft R&D: דרושים בוגרים וסטודנטים מצטיינים לצוותי הפיתוח


מיקרוסופט מחקר ופיתוח

מיקרוסופט מחקר ופיתוח נמצאת בחיפה ומפתחת פרויקטים בתחום ה-Network Security. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר סטודנטים ובוגרים לתפקידי פיתוח. דוכן החברה היה הומה אדם ביריד, ולא היה פשוט למצוא נציג פנוי שאפשר לשוחח עמו.
הצלחנו לבסוף לתפוס את מנהלת גיוס, שכר והטבות תמי לורנס, ולשמוע על התרשמותה מהיריד: "אנחנו מחפשים בוגרים וסטודנטים מצטיינים בהנדסת מחשבים ובמדעי המחשב, שמעוניינים לקחת חלק בפיתוח המוצרים העתידיים שלנו ולהיות חלק מקבוצה קטנה ומובחרת של אנשי פיתוח. בינתיים יש היענות לא רעה. קיבלנו מספר קורות חיים שעשויים להתאים לתפקידים אצלנו."

www.microsoft.comאתר החברה:  
פול צוקר, מנכ"לית נישה ומנהלת מחלקת בכירים.
מועמדים לשעבר פונים היום כמגייסים.

מנחם צוקר, בעלה של פול והאיש מאחורי הקלעים.

נישה

חברת נישה היא חברת השמה המתמחה בהשמת בכירים ומקצוענים בתחום ההיי-טק והביו-טק. החברה משתתפת במפגש זו השנה החמישית ונחשבת לאחת המובילות בתחומה בישראל. שוחחנו עם פול צוקר, מנכ"לית נישה ומנהלת נישה בכירים: "אנחנו מאוד מאמינים במפגש התעסוקה. מגיעים לפה בוגרי אוניברסיטת ת"א ובוגרי אוניברסיטאות אחרות, וגם אנשים בעלי ניסיון שקופצים לפה כדי להתרשם ממה שקורה בשוק. אנו נמצאים פה מכמה סיבות: ראשית כי השנה בניגוד לשנים קודמות, לשמחתנו, אנחנו מחפשים גם בוגרים, לא בהכרח עם ניסיון, וזאת בעקבות ההתאוששות בשוק. בנוסף, חשוב לנו להיות פה ולהמשיך להיחשף לשוק."

פול סיפרה לנו שהחברה מחפשת בעיקר בוגרי תארים אוניברסיטאיים, זאת בעקבות דרישות החברות הפונות לנישה, שלרוב אינן מעוניינות בבוגרי מכללות. היום, הדרישה העיקרית של נישה היא למהנדסי תוכנה. "החברות שנמצאות בצמיחה," הסבירה פול, "צריכות להקים צוותי פיתוח. כאשר חברה מקימה צוות היא יכולה להחליט שמתוך הצוות כולו אחד או שניים יהיו מתחילים וכך נפתחות לנו משרות של בוגרים. בנוסף, יש לנו היום משרות גם ב-QA בעיקר עבור בוגרי הנדסת חשמל, מחשבים ואלקטרוניקה, וכן משרות בתחומים נוספים - מכונות, תעשייה וניהול, ביולוגיה וכימיה."

"במפגש התעסוקה יש הרבה מועמדים פוטנציאלים," מציינת פול. "השנים האחרונות היו שנים של יובש. בשנה שעברה החלה התאוששות קלה והרגשנו את זה במפגש התעסוקה. התחושה האישית שלי היא שאין גידול משמעותי מבחינת כמות החברות שהגיעו למפגש השנה. אני חשבתי שיגיעו יותר. אוניברסיטת תל אביב צריכה לשאול את עצמה אם היא עשתה כמו שצריך את השיווק. אבל זה גם קשור לכך שחברות בינוניות וקטנות, בשביל תקן של אחד או שניים בשנה, לא יטריחו את עצמן להגיע למפגש תעסוקה. מי שמגיעים לכאן הן בעיקר חברות גדולות שמגייסות לפחות מאה עובדים בשנה ושחשוב להן לבנות את השם שלהן בקרב הבוגרים. אנו מאוד וותיקים בשוק ובנוסף, אנחנו לא נמצאים בקשר רק עם חברות גדולות אלא גם עם חברות קטנות וסטארט-אפים, מה שחושף את המועמדים שלנו למגוון רחב של משרות, מגוון טכנולוגיות רחב, וגם מאפשר להם להיות חשופים לדברים החדשים שקורים בשוק. אנו די עם היד על הדופק בנושא הזה, בין היתר בגלל שהרבה מהיזמים היו בעבר מועמדים שלנו, או שהיו איתנו בקשר, ואז כשהם מקימים חברות הם פונים אלינו."

www.nisha-hr.co.ilאתר החברה:  

אלתא מערכות, מפעל בת של התעשייה האווירית

אלתא מערכות, חטיבה וחברת בת של התעשייה האווירית לישראל היא בית מערכות מוביל בקדמת הטכנולוגיה, המעניק לעובדיו מגוון רחב של פעילויות בתחומי המכ"ם, ל"א ותקשורת המתקדמת. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה בחיפוש אחר אקדמאים בעלי ניסיון.

שוחחנו עם אולגה בנדרסקי, אחראית משאבי אנוש: "אנחנו מחפשים מהנדסי אלקטרוניקה, חשמל ומהנדסי מערכות מנוסים, בעלי ארבע או חמש שנות ניסיון ורקע ניהולי עם עדיפות לבעלי רקע צבאי. דרושים לנו אנשים שאפתנים, שיש להם רצון לנהל ולהתקדם גם מבחינה טכנולוגית וגם מבחינה ניהולית... ושיהיו חבר'ה צעירים, כייפיים. אלתא, בארץ לפחות, היא בית של טכנולוגיה ייחודית, שאנו היחידים שמתעסקים בה. סביבת העבודה נעימה וביתית מאוד, ולחבר'ה הצעירים שמגיעים אלינו אנו משתדלים מאוד לתת את ההרגשה הזאת."

www.iai.co.il/eltajobs אתר החברה:  
אלתא מערכות: משמאל, אולגה בנדרסקי, אחראית משאבי אנוש:"סביבת עבודה נעימה וביתית"


SmarTeam: מחפשים אנשים עם 'רעל בעיניים'

SmarTeam

חברת SmarTeam הינה חברה בינלאומית המפתחת ומשווקת פתרונות תוכנה בתחום ניהול הידע לסביבת עבודה שיתופית ובה פעילות הקשורה לכל שלבי התכנון והייצור של מוצר (PLM). נציגי החברה הגיעו ליריד על מנת לאתר סטודנטים, בוגרי תארים, וכן אנשים בעלי ניסיון רב, למגוון תפקידים.

שוחחנו עם ענת ברק, מנהלת הגיוס בחברה: "אנו מחפשים אנשים שרוצים להשקיע, שמאותגרים מהטכנולוגיה ורוצים לתרום מהידע שלהם, אנשים בעלי יכולת למידה גבוהה, חכמים, ועם 'רעל בעיניים'. מפגש התעסוקה מתקדם בינתיים בקצב מצוין, עד עכשיו הצלחנו לאסוף הרבה קורות חיים, גם של סטודנטים וגם של בוגרים ואנשים בעלי ניסיון רלוונטי."

www.smarteam.comאתר החברה:  
מימין שוש קאופמן, מנהלת מחלקת גיוס. It's so NICE to be here

NICE

NICE היא חברת היי-טק ישראלית גלובאלית מובילה בתחום התקשורת, המספקת פתרונות מתקדמים ושירותי יעוץ, המאפשרים לארגונים למצות את הערך החבוי בסוגי אינטראקציות שונים (תקשורת טלפון, רדיו, אינטרנט ווידאו) ולשפר ביצועים עסקיים ותפעוליים. ל-NICE נוכחות בינלאומית נרחבת ומגוון מוצריה נמכרים ללמעלה מעשרות אלפי לקוחות ואתרים ברחבי העולם.

שוחחנו עם שוש קאופמן, מנהלת מחלקת הגיוס: "דרושים לנו אנשים למגוון רחב של משרות, סטודנטים, בוגרים ובעלי ניסיון, לתחום התוכנה ולתחום החומרה, לתפקידים שיווקיים ותפעוליים. אנשים סקרנים, שאפתניים ועצמאיים. אנחנו מחפשים אנשים שיישארו איתנו הרבה שנים ויפתחו קריירה בתוך החברה. זה משהו שאפשר לראות גם היום בארגון, יש הרבה אנשים שהולכים איתנו שנים. מי שמתחיל אצלנו בתור סטודנט יכול לדעת, כמובן בהנחה שהוא מוכיח את עצמו, שיש לו כאן מסלול לקריירה."

www.nice.comאתר החברה:  "חברה משפחתית". מימין: גליה בן-דור ויעל שנער ממחלקת משאבי אנוש של אלדין.


אלדין

חברת אלדין עוסקת באבטחת מידע באינטרנט ובהגנה על תוכן דיגיטאלי. החברה נסחרת בבורסה, עם מעל 30,000 לקוחות ברחבי העולם ומשרדים בישראל, ארה"ב, בריטניה, הולנד, גרמניה, ספרד, יפן וצרפת. החברה פועלת מזה עשרים שנה.

דיברנו עם יעל שנער ממחלקת משאבי אנוש. לדבריה דרושים לאלדין בעיקר מהנדסי תוכנה ומהנדסי חומרה בעלי ניסיון. "יחד עם זאת," הוסיפה יעל, "בהחלט נשמח לגייס גם אנשים עם פוטנציאל שיוכלו לגדול ולהתפתח אצלנו. אנחנו מחפשים אנשים עם יכולת למידה עצמית ומאמינים שפחות חשוב מה הבן אדם למד ומה הוא יודע ויותר חשוב לנו מה אותו בן אדם מסוגל ללמוד. חוץ מזה, חשוב לנו מאוד האופי של העובדים כי אלדין, למרות שאני בטוחה שהרבה חברות אומרות את זה, היא חברה בעלת צביון שונה. זוהי חברה מאוד משפחתית וכל מי שמגיע אליה ישר מרגיש את זה, יש משהו מאוד שונה באלדין."

www.aladdin.comאתר החברה:  
יפעת סלונים, מנהלת תחום בביולינק. "כל מי שמגיע אלינו תמיד יוצא מרוצה"


ביולינק

ביולינק הינה חברת השמה וניהול פרויקטים לתחומי ההיי-טק, הפארמצבטיקה והביוטכנולוגיה. בין לקוחות החברה חברות ישראליות מובילות, תאגידים בינלאומיים הפועלים בארץ ובחו"ל וחברות הזנק בתהליכי התהוות וצמיחה. בביולינק צוות מומחים מקצועי ועתיר ניסיון שמקשיב, עוזר ומלווה את המועמדים עד למציאת התפקיד המתאים ביותר עבורם. שוחחנו עם יפעת סלונים, מנהלת תחום בחברה: "אנו מחפשים מועמדים למגוון תפקידים, ביניהם מתכנתים, אנשי שיווק ואנשי מכירות. יש לנו יותר היצע של תפקידים לבוגרים אבל גם הצעות לסטודנטים. חשוב לנו שהמועמדים יהיו אנשים אמינים ואחראיים בעלי תודעת שירות."

"אני חושבת שאנחנו נותנים שירות קצת אחר מחברות השמה אחרות, היחס הוא יותר אישי, נעים לבוא אלינו, וכל מי שמגיע אלינו תמיד יוצא מרוצה."

www.biolink.co.ilאתר החברה:  

SAP: דרושים אנשים יצירתיים.

SAP Labs Israel

SAP היא חברת התוכנה השלישית בגודלה בעולם והמובילה בעולם בפיתוח, שיווק והטמעת אפליקציות ארגוניות. למוצרי החברה למעלה מ-12 מיליון משתמשים ב-120 מדינות בעולם. מעבדות המחקר והפיתוח של SAP בישראל מונות למעלה מ-600 עובדים ומהוות חלק אסטרטגי מגוף הפיתוח הבינלאומי של SAP.

שוחחנו עם מיה מימון-מרום ממחלקת משאבי אנוש.
מיה סיפרה לנו שב-SAP מחפשים כרגע שתי אוכלוסיות שונות של מועמדים לתפקידים שונים: "האוכלוסייה הראשונה היא סטודנטים לפרויקט של סטודנטים מצטיינים בחברה, שיכולים לקבל אצלנו תנאים מאוד טובים , ללמוד ולהתפתח אצלנו. האוכלוסייה השנייה שאנו מחפשים היא אוכלוסיה של בוגרים, אנשי תוכנה, אנשי פיתוח. יש לנו הרבה מאוד משרות בחברה כרגע, משרות מגוונות, ויש לנו גם משרות לאנשים שסיימו תואר ואין להם עדיין ניסיון."

מיה סיפרה לנו שב-SAP מעוניינים למצוא את האנשים המצטיינים, והכוונה היא לאו דווקא לציונים. "אני לאו דווקא מתכוונת לאנשים שיושבים כל היום בבית ולומדים, אלא דווקא לאנשים יצירתיים, שיהיו להם רעיונות ויוזמה."

www.sap.comאתר החברה:  

ZAPtechnologies.com: עדיפות לרווקים

ZAPtechnologies.com

ZAPtechnologies הינה חברת ייעוץ אמריקאית המתמחה בבידוק תוכנה תוך שימוש בטכנולוגיות של Mercury. נציגי החברה הגיעו למפגש על מנת לאתר מועמדים למשרות Relocation בארה"ב. הדרישה העיקרית שלהם מהמועמדים היא ניידות.

דיברנו עם אליה איליישנקו, מנהלת הגיוס בחברה: "אנו מחפשים חבר'ה צעירים שמתמחים בבידוק תוכנה. העבודה היא בארצות הברית ודורשת מהאנשים מאה אחוז של ניידות. לכן זוהי משרה קצת בעייתית, המתאימה לבוגרי תואר, רווקים, שמוכנים לנסוע הרבה."

www.zap-t.comאתר החברה:  

3DVU: "יושבים על ה-Cutting Edge של הטכנולוגיה"

3DVU

דיברנו עם נורית, נציגת חברת 3DVU, ששמחה לספר לנו על תחום עיסוקה ועל ייחודה של החברה. לחברה דרושים מתכנתים בעלי ניסיון לעבודה בתחום ה-GIS.

"קודם כל, תרשו לי להשוויץ. אנחנו נבחרו השנה בין מאה החברות המבטיחות באירופה, מתוך 800 חברות. זה משהו שאנחנו מאוד גאים בו, מאחר שאנחנו חברה קטנה. מבחינת העיסוק של החברה, מדובר בתחום העברת מפות וקטוריות באינטרנט או בטלפונים סלולרים. זה תחום שיש הרבה חברות שעוסקות בו."

נורית סיפרה שחברת 3DVU קמה בשנת 2000 מתוך החלטה לקחת את נושא העברת המפות צעד אחד קדימה ולהתחיל להעביר תמונות במקום קווים. "החלטנו להחליף את המפות הקוויות בתמונות לוויין ברזולוציה גבוהה ואכן, הצלחנו לעשות את זה עבור מערכות ניווט רכב, מחשבים, טלפונים סלולרים ו-DVA."

נורית סיפרה לנו שכעת דרושים ל-3DVU מתכנתים ב ++C בעלי שלוש שנות ניסיון לפחות בפיתוח, עם עדיפות לאנשים שבאו מיחידות המודיעין ויחידות ה-GIS של הצבא.

"אני חושבת שכדאי למועמדים לפנות אלינו משום שאנו בין החברות האחרונות שנשארו בתחום התלת מימד ואנו יושבים על ה-'Cutting Edge' של הטכנולוגיה. העבודה היא מאוד מעניינת, יש לנו המון פיתוחים והמון פרויקטים. בגלל שאנחנו חברה קטנה יש הרבה אפשרות להשפיע כשהאופציות הן מאוד 'generous'. מבחינת המשכורות אני יכולה להגיד לך שהן לא בשמיים אבל בהחלט באמצע. בסופו של דבר, זוהי חברה שכייף לעבוד בה."

www.3dvu.comאתר החברה:  


Freescale: חושבים על העתיד המקצועי של העובד

Freescale Semiconductor Israel Ltd.

פריסקייל סמיקונדוקטור ישראל, לשעבר מוטורולה סמיקונדוקטור ישראל, מפתחת התמחויות בקשת רחבה של נושאים וטכנולוגיות: מעבדים לתקשורת נתונים, עיבוד אותות, מעבדים לתקשורת סלולרית ולמחשבי כף-יד, אפליקציות תוכנה ועוד. נציגי החברה הגיעו למפגש עם מגוון הצעות עבודה, גם לסטודנטים וגם לבוגרים. שוחחנו עם עדי גונן, אחראית גיוס בחברה: "הפרופיל של המועמדים שאנו מחפשים הוא די קבוע: סטודנטים מסמסטר שישי ומעלה להנדסת חשמל, הנדסת תוכנה, מדעי המחשב. בהנדסת מחשבים זה תלוי במסלול: סטודנטים בשנה ג' או ד' ללימודיהם, וכן בוגרים וסטודנטים לתואר שני. אנחנו פחות מחפשים מהנדסים כרגע, ויותר סטודנטים."

המועמדים שימצאו מתאימים להשתלב בחברה מיועדים להצטרף לשלוחת החברה בעומר, המונה 50 איש וכן לשלוחה הראשית בהרצליה המונה 550 איש.

"אני חושבת שרוב הסטודנטים מכירים את החברה שלנו, את הרקורד שלה כחטיבה בתוך מוטורולה. אנו יצאנו עכשיו לדרך עצמאית אבל עדיין, אנחנו חלק מחברה שמונה 20 אלף עובדים בעולם, חברה אמריקאית עם כל מה שמשתמע מכך. אנחנו מחפשים אנשים שיצמחו איתנו, לא סתם מעסיקים סטודנטים ועוזבים אותם כשהם מסיימים ללמוד. מעבר לזה, התנאים בחברה הם טובים ואני יכולה להגיד לך שיש הרבה חברות שמעסיקות סטודנטים ולא באמת חושבות הלאה על העתיד המקצועי שלהם."

www.freescale.com/ilאתר החברה:  

Think Big: לטקנומטיקס דרושים מהנדסי תוכנה עם מוכנות לנסיעות תכופות לח"ול לצורך עבודה מול לקוחות גדולים.

טקנומטיקס

טקנומטיקס היא ספקית מובילה של פתרונות תוכנה לניהול, תכנון וסימולציה של תהליכי ייצור בחברות הנדסיות: תעשיות הרכב, האלקטרוניקה, התעופה, יצרניות ציוד הנדסי כבד ועוד. לאחרונה התמזגה החברה עם ענקית התוכנה UGS, חברה אמריקנית מובילה בתחומה, העוסקת בייצור והטמעת פתרונות תוכנה לניהול חיי מוצר(PLM). נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר מהנדסי פיתוח תוכנה וכן סטודנטים בשלבים מתקדמים ללימודיהם. על המועמדים להיות אנשי צוות, בעלי מרץ ואנרגיה, משקיענים ואינטליגנטים. שאלנו את עילית מורג, דירקטורית משאבי אנוש על התרשמותה ממפגש התעסוקה: "בינתיים קיבלנו הרבה קורות חיים, חלק מהם מעניינים. צריך לבדוק את הדברים לעומק כי קשה מאוד להתרשם ככה. קורות החיים נראים כולם מאוד דומים. צריך לפגוש את האנשים ולראות איך הם משתלבים אצלנו."

"טקנומטיקס היום, לאחר המיזוג עם UGS היא חברת ענק. גם טקנומטיקס בפני עצמה היא חברה שעובדת עם כל תעשיית הרכב
'You name it': פז'ו, סיטרואן, פורד, אאודי, מזדה, יונדאי וכו'. אני חושבת שזה מאוד מעניין לשבת ולפתח תוכנה בשביל לקוח אמיתי, ולנסוע פעם בחודשיים לפורד לעשות הטמעה של המערכת של הלקוח, ולדעת שהמזדה החדשה מפותחת עם התוכנה שלנו... זה נראה לי תפקיד נהדר למהנדס תוכנה, הוא לא מפתח איזה מוצר שאולי פעם מישהו ימכור אותו - זה משהו מאוד מוחשי, שבאמת משתמשים בו בתעשייה. יש המון נסיעות לחו"ל בתפקיד ועבודה מול לקוחות גדולים, וזה מעניין."

www.tecnomatix.comאתר החברה:  


IBM: דרושים בעיקר סטודנטים


IBM

IBM היא חברת טכנולוגיית המידע הגדולה בעולם, שביצעה מהפך בדרך בה אנשים מתקשרים ועושים עסקים זה עם זה. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקתי על מנת לאתר מועמדים למספר משרות, ובעיקר בחיפוש אחר סטודנטים.

שוחחנו עם דנה מנור, אחראית גיוס כח אדם: "אנחנו מחפשים סטודנטים למדעי המחשב ולמנהל עסקים, עם התמחות במערכות מידע, מסמסטר רביעי ומעלה בעיקר לתפקידי תמיכה במוצרי החברה. יש לנו גם מספר תפקידים לבוגרים, יותר בתחום התוכנה, אבל כרגע אנו מחפשים בעיקר סטודנטים. המועמדים צריכים להיות בעלי יכולות טכניות, יכולות אלתור, אנגלית ברמה גבוהה, וכמובן מרץ וברק בעיניים. סביבת העבודה בחברה היא מאתגרת ומעניינת."

www.ibm.comאתר החברה:  
Rad: מעדיפים אנשי צוות ברוחם על פני אנשים סוליסטיים.


רד תקשורת מחשבים

חברת רד תקשורת מחשבים מובילה בפיתוח ייצור ושיווק מוצרי תקשורת בארץ ובעולם. לחברה הכרה בינלאומית כיצרנית מובילה של ציוד גישה באיכות גבוהה לתחומי תקשורת הנתונים והטלקומוניקציה.

דיברנו עם רונן גורי, ראש צוות בפיתוח: "אנו מחפשים אקדמאים, שפנויים לעבודה במשרה מלאה, למגוון תפקידים בתחומי החומרה והתוכנה. דרושים לנו אנשים שיכולים לעבוד בצוות ולשתף פעולה, אנו פחות מעוניינים באנשים סוליסטים. רד היא חברה מצוינת לעבוד בה, יש אצלנו אווירת עבודה מעולה, וזה מקום טוב לגדול ולהתקדם בו."


www.rad.co.ilאתר החברה:  
Modelity: דרושים עצמאיים וייצוגיים


Modelity Technologies

Modelity היא חברה המפתחת ומשווקת פלטפורמה מקיפה וייחודית לייעוץ בתחום ההשקעות, תוך התמקדות במוסדות פיננסיים.

נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר בוגרי תואר מתחום המחשבים. שוחחנו עם מירלה אייזיק, נציגת החברה: "דרושים לנו בוגרים מתחום המחשבים, שמסיימים עכשיו את לימודיהם ושפנויים לעבודה במשרה מלאה. אנו מחפשים אנשים שמסוגלים לעבוד באופן עצמאי, שיכולים לעבוד מול לקוחות ולהיות ייצוגיים. ההתרשמות שלנו מהיריד היא חיובית. קיבלנו מספר קורות חיים שבהחלט יכולים להיות רלוונטיים."

www.modelity.com אתר החברה:  

בנות דיאלוג. מייעלים את תהליך הגיוס.


דיאלוג השמה

דיאלוג הינה חברת השמה בתחום ההיי-טק שבה מקפידים על מקצועיות ויעילות בתהליך העבודה מול המועמדים ומול החברות. חברת דיאלוג קיימת מזה עשר שנים ומונה שלושים עובדים.

דיברנו עם מרב בן שלום, מנהלת תחום בחברה, שסיפרה לנו כי החברה מחפשת כרגע בעיקר מועמדים למשרות בתחום ההיי-טק, המחשוב, הטכנולוגיה והאדמיניסטרציה: "בדיאלוג, אנו עושים את המקסימום בשביל לייעל את תהליך הגיוס על מנת שיהיה יותר אפקטיבי מכל ערוץ הגעה אחר. יש לנו מגוון רחב מאוד של משרות והרעיון הוא להתמקד בכל לקוח ולנסות לתת לו את השירות הכי טוב, אנו יודעים בדיוק מה הצרכים של החברה ומה הצרכים של המועמד, ומנסים ליצור את ההתאמה הטובה ביותר. לכן יש לנו המון רכזים שמתמקדים במעט לקוחות על מנת לתת להם את המענה הכי טוב."

www.dialog.co.ilאתר החברה:  

רבקה שופן, מנהלת משאבי אנוש באביב.


אביב ניהול, מידע ומערכות מידע

חברת אביב ניהול, הנדסה ומערכות מידע הינה חברה בינלאומית, המתמחה מאז 1988 בתכנון ויישום פתרונות ניהוליים שמטרתם שיפור כושר התחרות והמצוינות התפעולית. באביב כ-150 עובדים בישראל ובחברת הבת בארה"ב, כולם בעלי ניסיון רב ומגוון, הבנה ניהולית ועסקית מעמיקה, יכולת אישית גבוהה ומעל לכל מחויבות מלאה לתוצאות.

שוחחנו עם רבקה שופן, מנהלת משאבי אנוש בחברה. רבקה סיפרה שדרושים לחברה מהנדסים ובוגרי תואר ללא ניסיון לסיוע בתחום השיווק והטלמרקטינג. בנוסף דרושים בעלי ניסיון למשרות שונות. "חשוב לנו למצוא אצל המועמדים שלנו נוכחות, ביטחון עצמי, יכולת להנהיג ולהוביל תחומים. אני חושבת שכדאי למועמדים לפנות אלינו משום שאנו חברה שמשקיעה מאוד בעובדים שלה."

"מפגש התעסוקה מאוד תוסס, אבל יש חסר גדול במהנדסי תעשייה וניהול, בשלוש שעות שאנחנו כאן אספנו רק שלושה קו"ח של אנשים בתחום. כולם עוסקים בחומרה ותוכנה. יכול להיות שזאת סתם מקריות, אבל אם לא, אולי זה אומר שיש מגמה אמיתית כזאת בשוק."

www.avivil.comאתר החברה:  
בורוכוב קורח אליעזרי ושות': אנגלית ברמה גבוהה - תנאי הכרחי.


'בורוכוב קורח אליעזרי ושות

בורכוב קורח אליעזרי ושות' הינו משרד עורכי דין ועורכי פטנטים. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר מועמדים בוגרי תואר בפיזיקה או הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, בעלי אנגלית מעולה להתמחות בעריכת פטנטים.

דיברנו עם שירלי הרלב ותמירה גלמן, נציגות החברה. לדבריהן דרושים להן מתמחים לעריכת פטנטים. המועמדים לא צריכים להיות בעלי ניסיון קודם מאחר שמדובר בעבודת התמחות, אולם חייבים להיות בעלי אנגלית ברמת שפת אם, או ברמה גבוהה מאוד מאחר שכל העבודה נעשית באנגלית. בנוסף, רצוי שהמועמדים יהיו בעלי ראייה אינטרדיסציפלינארית רחבה, מאחר שהעבודה משלבת תחומים שונים.

"למעשה כל הכישורים האחרים הם נרכשים. כישרון הכתיבה למשל זה משהו שמתפתח עם הניסיון. התפקיד הוא למעשה תפקיד של עריכת הפטנט: לשבת עם הממציא, להבין את ההמצאה ו-'to put it into words'. מההמצאה, האלגוריתם, עלינו ליצור משהו מילולי שאותו אפשר להגיש לרשויות כדי לקבל את הפטנט."

"הרבה אנשים לא יודעים מה זה עורך פטנטים. חלק מהמועמדים שפונים אלינו מאוד מתלהבים, זה נשמע להם כמו משהו חדש ומעניין. בעצם זה שילוב של ידע שהמועמדים רכשו בלימודים ומשהו שהם לא מכירים. קצת קשה לנו למצוא מועמדים דוברי אנגלית כדרישה ברמה מאוד גבוהה, אבל בסך הכל יש היענות."

www.teclaw.comאתר החברה:  
חיל המודיעין: "דרושים אנשים עם ראש גדול"


יחידת האיסוף המרכזית של חיל המודיעין

בין הדוכנים במפגש עמד דוכן גדול של יחידת האיסוף המרכזית של חמ"ן. נציגי היחידה הגיעו ליריד על מנת לאתר בוגרי מדעי המחשב, הנדסת תוכנה, והנדסת תעשייה וניהול לתפקידים שונים.

"אנו מחפשים אנשים שסיימו תואר ולרוב גם אנשים שיש להם ידע וניסיון תעסוקתי בתחום. חשוב לנו שיהיו אנשים עם ראש גדול, אנשים אמינים שאפשר לסמוך עליהם, ושיוכלו להשתלב בעבודת צוות. בינתיים פנו אלינו בעיקר אנשים שאין להם ניסיון תעסוקתי ואנשים שנמצאים במהלך התואר או לקראת סיום הלימודים. כדאי לפנות אלינו כי אנחנו יכולים לספק שירות מאוד מעניין ותעסוקה מאוד מאתגרת, גם בפן האישי וגם בפן המקצועי."

www1.idf.il/amanאתר החברה:  

Texas Instruments: מאמינים בעובד.


Texas Instruments

טקסס אינסטרומנטס, הינה מובילה עולמית בתחום העיבוד הספרתי של אותות (DSP) וביישומים אנלוגיים. החברה מפתחת ומייצרת רכיבים ומערכות לתחומי התקשורת ומוצרי צריכה אלקטרוניים ודיגיטאליים.

נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה בחיפוש אחר מהנדסי חומרה ותוכנה, בוגרי תואר ובעלי ניסיון, ובנוסף סטודנטים למשרות פיתוח של כלי בדיקה אוטומטיים. שוחחנו עם שלומית בן דוד, מנהלת הגיוס בחברה: "בינתיים פנו אלינו בעיקר סטודנטים. אנחנו מחפשים גם סטודנטים, אז מהבחינה הזאת זה דבר חיובי, אבל יש לנו משרות גם לבוגרים בעלי ניסיון, וזה עוד לא כל כך ראינו כאן, כנראה שלא זאת המטרה של המפגש. כדאי למועמדים לפנות אלינו משום שאנו חברה אמריקאית עם תנאים מאוד טובים. מבחינת הנושא של אמון בעובד ההרגשה היא מאוד נעימה, יש אווירה 'סבבה' והאנשים הם טובים, כייף לעבוד איתם."

www.ti.comאתר החברה:  

Tripletec: שמים דגש על איכות, משמאל: עדי יוסט, מנהלת השמה בכירה.

טריפלטק טכנולוגיות בע"מ

טריפלטק הינה חברת השמה וותיקה המתמחה בהשמת מומחי טכנולוגיה. החברה קיימת שבע שנים. בטריפלטק שמים דגש על מחויבות לאיכות ביצוע חסרת פשרות.

שוחחנו עם עדי יוסט, מנהלת השמה בכירה בחברה, עדי סיפרה לנו שהם מחפשים מקצועני היי-טק וביוטכנולוגיה, בוגרי תארים טריים וכן מועמדים בעלי ניסיון למגוון תפקידים: תוכניתנים, אנשי QA, מנהלי פיתוח, ראשי צוותים, ואף סמנכ"לים ומנכ"לים. המתאימים ישובצו במגוון תפקידים בחברות היי-טק וכן בחברות פרמצבטיות. בנוסף, הגיעו נציגי טריפלטק למפגש התעסוקה על מנת לגייס סטודנטים למספר משרות השמה בחברה. שאלנו את עדי מה מבדיל את טריפלטק מחברות השמה אחרות: "יש לנו מאגר עצום של משרות שרבות מהן בלעדיות לנו, לכן מי שמגיע אלינו נחשף למגוון רחב של משרות. מעבר לכך, אנחנו מצטיינים בתודעת השירות ורמת השירות שאנחנו נותנים, אנו מלווים את המועמד לאורך כל הדרך אם זה בייעוץ שכר, בייעוץ לגבי כיצד להתראיין וכן הלאה."

www.tripletec.com אתר החברה:  המוקד הניהולי כלכלי.
דרושים: כלכלנים, סוחרים, נציגי שירות ועוד...

.B.D.I: דרושים רציניים, אחראיים ומסורים.

B.D.I. - ביזנס דאטה ישראל

.B.D.I היא קבוצת המידע העסקי הגדולה בישראל. החברה הוקמה לפני חמש עשרה שנה, מונה 110 עובדים והיא מספקת מגוון רחב של שירותי מידע עסקי לחברות בארץ ובעולם. החברה מספקת מידע המשמש כתמיכה לקבלת החלטות למנהלי החברות הגדולות במשק הישראלי.

שוחחנו עם עופר צינמון, מנהל פרויקטים בחברה שסיפר לנו כי ל-.B.D.I דרושים מועמדים למגוון תפקידים: כלכלנים למחלקה הכלכלית של החברה, נציגים עסקיים לתחום המכירות, נציגי שירות לקוחות ונציגי תמיכה. בנוסף, דרושים גם עורכי סקרים לתחום מערכת סקרי השוק.

"הדרישה המרכזית שלנו, למרבית התפקידים, היא תואר ראשון בכלכלה או במנהל עסקים. המועמדים שלנו צריכים להיות אנשים עם גישה מאוד רצינית למקום העבודה. לא בכדי אנחנו עושים את העבודה שלנו בצורה איכותית, זה בגלל שאנו מפקידים אותה בידיהם של אנשים אחראיים, מסורים לעבודתם, שמוכנים להשקיע הרבה מאמץ ולעבוד גם בשעות שהן מעבר לשעות העבודה. אנו מחפשים אנשים עם גישה של ראייה לעתיד ולא רק ראיית הרגע. העבודה אצלנו היא מאתגרת מאוד ומעניקה לעובדים בסיס ידע וניסיון רחב מאוד בכל הנושא של מידע עסקי, עסקים והכרה של המשק הישראלי."

www.bdi.co.il אתר החברה:  
PiTraders: מיכאל ויזל, מנכ"ל החברה.


PiTraders

PiTraders היא חברת ניהול המספקת פלטפורמה איכותית לניהול "סוחרי יום" הסוחרים בהון החברה (Property Day Trading), תוך התמחות ב-NYSE. החברה מקשרת בין הסוחרים לאחת מחברות ה- Property Day Trading המובילות בארה"ב.

שוחחנו עם מיכאל ויזל, מנכ"ל החברה: "אנו מחפשים סוחרים, בעלי השכלה ופרופיל אישי שמתאימים לעבודה מסוג זה, ששולטים בשפה האנגלית. המועמדים יקבלו הכשרה בשיטות המסחר המתקדמות בארה"ב ורישיון של הרשות לני"ע האמריקאי. אנחנו בעצם מציעים את אמריקה פה בישראל, את האפשרות להרוויח משכורת של וול סטריט בישראל."

www.pitraders.com אתר החברה:  

משמאל, אפרת צדוק, מנהלת קליטה וגיוס בבנק הפועלים: "הזדמנות להשתלב בארגון גדול".


בנק פועלים

נציגי בנק פועלים הגיעו למפגש התעסוקה בחיפוש אחר מועמדים לשני מסלולי הכשרה עיקריים בבנק: מסלול הכשרה לניהול בנקאי ומסלול הכשרה ליועצי השקעות. למתאימים הם מבטיחים הכשרה ואפשרויות קידום.

דיברנו עם אפרת צדוק, מנהלת גיוס וקליטה: "אנחנו מחפשים בוגרי תואר ראשון במסלולים של מנהל עסקים וכלכלה. מעבר לזה, דרושים לנו גם מועמדים למשרות יותר ספציפיות כמו חשבונאות והנדסת תעשייה וניהול. בנק הפועלים מוביל בתחום הבנקאות, מבחינת קצב ההתקדמות, מבחינת סוגי המסלולים וההכשרות שהוא מציע (בייחוד כשמדובר ביועצי השקעות), מבחינת מעבר של בחינות הרשות לניירות ערך, קבלת יעוץ וכן הלאה. בשביל הבוגרים זוהי הזדמנות מצוינת להתחיל את הקריירה אחרי התואר, הזדמנות להשתלב בארגון גדול ומובנה ולהתפתח בו."

www.bankhapoalim.co.il אתר החברה:  

קבוצת נירם גיתן: "בארץ, אין לנו מתחרים".


קבוצת נירם גיתן

נירם גיתן היא קבוצת יעוץ ניהולי רב תחומית בעלת ידע וניסיון מצטבר של למעלה מעשר שנים ומאות לקוחות. החברה מתמחה בניהול קשרי לקוחות, ניהול תהליכים עסקיים, ניהול שרשרת אספקה ופיתוח ארגוני. הקבוצה פועלת בארגונים מובילים בתחומי המשק השונים בארץ: טכנולוגיה, תקשורת, בנאות, ביטוח, בריאות, תחבורה ומגזר ציבורי.

שוחחנו עם יעל צור, רכזת המוקד השיווקי בחברה: "אנחנו מחפשים סטודנטים ובוגרי תעשייה וניהול, סטודנטים לתואר שני במדעי ההתנהגות ויועצים לניהול, בוגרי תואר שני רלוונטי. עדיפות תינתן לבוגרי קורס הנחיית קבוצות. אני חושבת שכדאי למועמדים לפנות אלינו משום שאנו החברה המובילה בתחומינו. בארץ, אין לנו מתחרים."

www.niramgitan.com אתר החברה:  

Gstat: מובילים בתחום ה-Data Mining

GSTAT

חברת GSTAT קמה לפני חמש שנים ונמצאת בבעלות פרטית. זוהי חברה מובילה בארץ בתחום הפיתוח וההטמעה של מערכות Data Mining. כיום מעסיקה החברה כ-60 עובדים, רובם סטטיסטיקאים וכלכלנים.

דיברנו עם שמיר, מנהל השיווק של החברה, שהסביר לנו קצת על תחום עיסוקה של החברה: "מה זה בעצם Data Mining ?Data Mining זה איך להיכנס לתוך בסיסי נתונים גדולים של ארגונים, לחפור בהם בכל מיני שיטות ספציפיות ולגלות כל מיני תובנות על הלקוחות. זה יכול להיות למשל עבור חברה סלולארית - לגלות איזה לקוח עומד לרכוש אותה. זה יכול להיות עבור בנק - לגלות לאיזה לקוח כדאי לתת הלוואה ובאיזה סכום. זה יכול להיות עבור חברת כרטיסי אשראי או חברת שיווק שרוצה לדעת איזה קופונים לתת ללקוחות כדי שהם יחזרו לאותה נקודת המכירה."

"אנחנו מחפשים אנשים עם רקע ותואר, רצוי תואר שני אבל גם תואר ראשון יכול להספיק לפעמים, בסטטיסטיקה, בכלכלה או במנהל עסקים. חשוב לנו שיהיה למועמדים ניסיון מוכח בשימוש בכלי מחקר סטטיסטיים. ואם הם עבדו עם בסיסי נתונים גדולים אז כמובן שזה יתרון מאוד גדול."

"אני ממליץ למועמדים לפנות אלינו כי אנחנו חברה כייפית שנעים לעבוד בה, אנחנו משקיעים הרבה בעובדים, ואנחנו כמו משפחה גדולה, מה שנקרא."

www.g-stat.com אתר החברה:  
בנק אגוד

נציגי בנק אגוד הגיעו למפגש התעסוקה במטרה למצוא מועמדים שיתאימו למגוון רחב של משרות ביניהם מגוון תפקידים כלכליים במערך הסניפים: פקידי אשראי, יועצי השקעות, פקידי משכנתאות, פקידי לקוחות פרטיים וכן תפקידים ספציפיים כמו מהנדס תעשייה וניהול ועורך דין. דיברנו עם גלי סרוגטי, רפרנטית משאבי אנוש בבנק אגוד: "אנחנו מחפשים בוגרי תואר ראשון בתחום הרלוונטי לתפקיד - כלכלה, מנהל עסקים. דרושים לנו מועמדים עם תודעת שירות גבוהה, אנשים שיהיו מכוונים למצב שירות, שיש להם אוריינטציה גם לנושא של מכירות, אנשים שהם וורסטיליים ומסוגלים לבצע מגוון רחב של מטלות. אנחנו מחפשים אנשים שיש להם אפשרות להתפתח בתוך הסניפים. גם אם מועמד מסוים מתחיל בתור פקיד לקוחות פרטיים, מבחינתנו אנו רואים בו פוטנציאל להתפתחות עתידית גם בתפקידים אחרים במערך הסניפים."

"למועמדים המתאימים תינתן ההכשרה On The Job, כשלגבי התפקידים הבכירים יותר, אנו דורשים שהמועמדים יגיעו עם איזשהו ידע וניסיון מקדים בתחום. לגבי יועצי ההשקעות - יש הכשרה מובנית, קורס שמועבר על ידינו. אנחנו בנק קטן ורואים זאת כיתרון. אנו עוקבים אחר כל אחד ואחד מהעובדים שנכנס לעבוד בבנק ובונים לו בעצם איזשהו מסלול שמתאים לו, מאפיינים את הכישורים שלו, את המיומנויות שהוא מגיע איתן. הטיפול בעובד הוא טיפול פרטני תוך מתן יחס אישי. חוץ מזה, אנחנו נותנים פה הזדמנות להתפתחות מקצועית גם למועמדים שמגיעים בלי ניסיון."

www.unionbank.co.il אתר החברה:  

רפרנטיות משאבי אנוש של בנק איגוד. מקום קטן, הזדמנות גדולה.


משמאל גדי וולף, מנכ"ל. מעוניין להתקבל לטאו השקעות?
בוא נראה אותך בשחמט.


טאו השקעות

בשעות הבוקר המוקדמות, כשהמון מחפשי העבודה טרם הספיקו לפקוד את מפגש התעסוקה, מצאנו את גדי וולף, מנכ"ל טאו השקעות, יושב בדוכן החברה ומשחק שחמט במרץ עם הסטודנטים והבוגרים שעברו במקום. גדי סיפר לנו שלחברה דרושים בוגרי תואר ראשון בתחום שוק ההון, מסחר, ניהול והשקעות וכן בוגרי תואר שני במימון לתפקיד סוחרים בשוק ההון.

ש- מה הרעיון של השחמט?
ת- "האמת היא שאני מאוד אוהב שחמט והבאתי את זה לכאן פשוט בשביל שיהיה מעניין."

ש- ומי שמנצח אותך מתקבל לעבודה?
ת- "מי שמנצח אותי הסיכויים שלו משתפרים."


לוריאל: נתח שוק של 15% משוק הקוסמטיקה העולמי!


LOREAL ISRAEL

לוריאל ישראל היא חלק מקבוצת לוריאל העולמית, עם מכירות בסך 14.5 מיליארד יורו, 450 מיליון יורו השקעות במחקר ופיתוח, 50,500 עובדים, ונתח שוק של 15% בשוק הקוסמטיקה העולמי.

נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה במטרה לאתר מועמדים מתחום השיווק והכלכלה, בעלי יכולות אנליטיות. שוחחנו עם מיכל דבי, אחראית ההדרכה בחברה: "לוריאל היא חברה בינלאומית, ולכן לאנשים שלומדים ועוסקים בתחום הפרסום, השיווק והמכירות כדאי מאוד לפנות ולנסות להשתלב אצלנו. אנחנו נותנים כאן הזדמנות טובה לסטודנטים של אוניברסיטאות ומכללות שונות בישראל לעשות את הסטאג' שלהם אצלנו ולהתברג כאן בתפקידים מתקדמים יותר."

www.loreal.com אתר החברה:  

טריגר. בתמונה: אלי תדהר, יועץ אסטרטגי.
סביבת עבודה תומכת ושיתופית.


טריגר

טריגר היא אחת החברות המובילות בארץ בתחום הייעוץ האסטרטגי. החברה עוסקת בבניית אסטרטגיה עסקית לטווח ארוך לחברות, תוך בחינת המפות התחרותיות של השוק. שוחחנו עם אלי תדהר, יועץ בחברה. לדבריו דרושים לטריגר בוגרים מצטיינים בתחומי כלכלה ומנהל העסקים, בעלי תואר ראשון ותואר שני, וכן סטודנטים הנמצאים לקראת סיום לימודיהם למשרות התמחות.

"בנוסף," ציין אלי, "מעניינים אותנו גם אנשים מצטיינים מדיסציפלינות אחרות - אלו יקבלו הכשרה מתאימה אצלנו. טריגר היא אחת החברות המובילות בארץ בתחום הייעוץ האסטרטגי. זוהי חברה צעירה ודינאמית, עם אנשים שיש להם ניסיון של הרבה שנים בענף. סביבת העבודה היא תומכת ושיתופית. מדובר בחברה הנמצאת בצמיחה מאוד יפה בשנים האחרונות, שמבצעת מהלכים יפים מאוד בתחום העסקי. מי שיעבוד איתנו יוכל להתנסות בעבודה בדיסציפלינות שונות בתחומים מאוד מגוונים, להיחשף להרבה תעשיות, לעבודה מול הדרגים הבכירים ביותר של הארגון ומול המנהלים הבכירים. טריגר היא מקום מצוין להתפתח בו ובכל הסביבה העסקית לאחר מכן."

www.trigger.co.il אתר החברה:  

המוקד הרב תחומי
דומיננטיות של חברות כ"א הגדולות במשק

MANPOWER: שיטת מיון והשמה ייחודית.

MANPOWER

מנפאואר הינה החברה המובילה בתחום משאבי האנוש בארץ והיא מציעה מגוון רחב של שירותים בתחום. חברת מנפאואר מציעה שירותי השמה לעובדים קבועים ובכירים בתחומים שונים במשק. החברה משתמשת בשיטת מיון והשמה ייחודית, אשר פותחה בעזרת מיטב המומחים במנפאואר העולמית, על מנת להבטיח הצבה נכונה ומדויקת של העובד, לשביעות רצון הלקוח. במקביל מספקת חברת מנפאואר שירותי העסקה גמישה במסגרתו החברה מגייסת, מאבחנת, ממיינת, קולטת, מדריכה ומאיישת אלפי עובדים למשרות גמישות העונות על צרכי השוק המשתנים.

שוחחנו עם רותם מרציאנו, מנהלת חמ"ל לקוחות ארציים: "אנחנו מחפשים מועמדים למגוון משרות בתחומים שונים: ביו-טק, פיתוח, משרות כלליות, הכשרות. יש לנו משרות גם לסטודנטים וגם לבוגרים. בינתיים הגיעו אלינו כמויות יפות של מועמדים. קיבלנו הרבה קורות חיים, ביניהם כאלה שבהחלט יכולים להתאים. קשה לעשות פה ראיונות מעמיקים, לכן אנחנו בעיקר עוסקים כרגע באיסוף קורות חיים ומאוחר יותר נזמן את המתאימים לראיונות."

www.manpower.co.il אתר החברה:  
קידום: עבודה בשביל הנשמה.


קידום

קידום היא חברת החינוך הפרטית הגדולה בישראל, ומציעה סל פתרונות רחב בתחום ההשכלה, החל בלימודי אנגלית, דרך לימודים לקראת בגרות ופסיכומטרי וכלה בהכנה למבחני ה-GMAT.

זוהי השנה הראשונה שקידום משתתפת במפגש התעסוקה, ונציגי החברה הגיעו במטרה למצוא מדריכים מעולים לפסיכומטרי. שוחחנו עם עדי ליפשיץ, מנהלת צוות מדריכים בחברת קידום פסיכומטרי: "אנחנו מחפשים מדריכים מעולים, בעלי ציון פסיכומטרי גבוה, ניסיון הדרכתי ויחסי אנוש. כדאי למועמדים לפנות אלינו כי להיות מדריך אצלנו זו העבודה הכי טובה שיש. זאת חברה שכייף לעבוד בה, התנאים מצוינים. חוץ מזה, זאת עבודה שיש לה ערך מוסף, מעבר ללבוא ולהחתים כרטיס. זאת עבודה שהיא בשביל הנשמה."

www.kidum.com אתר החברה:  

אסף גת, ראש צוות בכפיים: "הרבה אנשים נרתעים מעבודה בתחום שירותי ושיווקי, וחבל."


כפיים

כפיים היא חברה לקידום מכירות, המייצגת את החברות הגדולות והמובילות בשוק. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה בחיפוש אחר דיילים ואנשי שטח.

דיברנו עם אסף גת, ראש צוות בחברה: "אנחנו חברה שמייצגת חברות גדולות כמו קוקה-קולה, שטראוס, אוסם, נוקיה, סלקום, מירס, וחברות אחרות שרוצות לקדם את המוצרים החדשים שלהן. דרושים לנו דיילים ואנשי שטח שיוכלו לבצע את הפרויקטים האלה. אנשים שיהיו נחמדים, אדיבים ללקוח, יידעו לדבר יפה, להקשיב, למכור נכון, להיות אגרסיבי במידה נעימה ולא להגזים. חשוב שהמועמדים יהיו מסוגלים לייצג את החברות שאנחנו עובדים איתן בצורה מכובדת."

"מפגש התעסוקה נחמד מאוד, המוני כמו שצריך. כמות הפניות סבירה, אבל יש פה אנשים עם אגו אולי קצת גבוה, שלא נאה להם לפנות לעבודות מהסוג הזה. הרבה אנשים נרתעים מעבודה בתחום שירותי ושיווקי, וחבל. יכול להיות שזאת התדמית של העיסוק במקצוע הזה, אבל זה לא קשור אלינו."


Alovera, אבישי בר-אל: "אצלנו כולם מתקבלים".


Alovera.co.il

אלוורה היא שלוחה של חברת פוראוור ליווינג מארה"ב, המשווקת תוספי מזון ותכשירים בריאותיים מבוססי צמח האלוורה. העבודה באלוורה היא במתכונת של עצמאיים. כל אחד עובד מתי שנוח לו וכמה שנוח לו, כשהעובדים מקבלים את כל ההדרכה הנחוצה מטעם החברה.

דיברנו עם אבישי בר-אל, נציג החברה. "אנחנו מחפשים אנשים שמוכנים ללמוד קצת על החברה, ולעבוד באופן עצמאי. אני מזמין את המועמדים לפנות אלינו, אצלנו כולם מתקבלים."

Alovera.co.il אתר החברה
יונית מחב' אורטל: חברה מובילה במתן שירותי כ"א.


אורטל - שירותי כח אדם

אורטל היא אחת החברות המובילות בישראל בענף שירותי כח האדם. במשך 19 שנות פעילותה רכשה אורטל ניסיון רב ומוניטין במתן שירותי כח אדם, בכל הרמות ובכל התחומים. אורטל עובדת עם מגוון רחב של לקוחות, ביניהם לקוחות במגזר העסקי, הפיננסי, חברות ממשלתיות, גופים ציבוריים ומשרדי ממשלה.

דיברנו עם יונית הדר, רכזת כח אדם בחברה. יונית סיפרה לנו שנציגי אורטל מחפשים מועמדים למגוון משרות, הן סטודנטים והן אקדמאים ובכירים מתחומים שונים למגוון תפקידים: "אנחנו נותנים שירות מצוין, אנו עובדים עם מגוון חברות. כשמישהו פונה אלינו תמיד נשתדל לתת לו את השירות הטוב ביותר ונעשה מאמץ להציע לו כמה שיותר משרות העשויות להתאים לו."

www.ortal-hr.co.il אתר החברה

מימין: ליאת גרוסמן, עוזרת סמנכ"ל דנאל. 30 שנה, 31 סניפים.


דנאל שירותי כח אדם

דנאל היא חברה ציבורית הפועלת בתחום מתן שירותי כח אדם מזה שלושים שנה באמצעות שלושים ואחד סניפים בארץ. החברה מציעה מגוון הצעות עבודה בכל התחומים לרבות עבודות זמניות המתאימות לסטודנטים וכן עבודות לבוגרי תארים בתחילת הקריירה שלהם. שוחחנו עם ליאת גרוסמן, עוזרת סמנכ"ל דנאל: "אנחנו מחפשים עובדים לתפקידי שירות לקוחות, קידום מכירות, דיילות ואדמיניסטרציה. בינתיים הרבה בוגרי תארים הגיעו למפגש, ופחות אנשים שמתאימים לתפקידים שאנו מחפשים. דנאל היא אחת החברות המובילות בתחום כח האדם, יש לנו שלושים ואחד סניפים בכל הארץ - מאילת בדרום ועד כרמיאל בצפון. אנו חברה ציבורית ויש לנו גם אתר אינטרנט מצוין ששדרגנו לאחרונה."

www.edanel.co.il אתר החברה:  

תור בדוכן של תיגבור: "להתאים את העבודה שהכי תתאים"

תגבור

חברת תגבור היא חברת כח אדם בפריסה ארצית. נציגי החברה הגיעו למפגש התעסוקה על מנת לאתר מועמדים למגוון רחב של משרות בתחום הבנקאות, האדמיניסטרציה, מדעי ההתנהגות ועוד.

שוחחנו עם ורד כהן, רכזת כח אדם בסניף תגבור פתח תקווה: "אנחנו מחפשים סטודנטים ובוגרים לעבודות במשרות מלאות וחלקיות במגוון תחומים. מבחינת אקדמאים, מעניינים אותנו בעיקר בוגרי כלכלה או בוגרים של תחומים מקצועיים יותר כמו הנדסת מכונות. אם מדובר בתחומים כלליים יותר כמו .B.A כללי אז זה בדרך כלל מתאים למשרות אדמיניסטרטיביות בכירות. בינתיים אנחנו מרגישים שמפגש התעסוקה פורה, מגיעים לכאן אנשים טובים והספקנו לאסוף הרבה קורות חיים. אנו מאוד מנסים לעזור לאנשים למצוא את המשרות שיתאימו להם, יש לנו כאן הרבה משרות ואנחנו משתדלים לתת לאנשים ראיונות עומק ברמה גבוהה מאוד בשביל להתאים להם את העבודה שהכי תתאים להם."

www.tigbur.co.il אתר החברה:  

לירון כהן, רכזת כ"א בסניף או.אר.אס תל אביב: יש לנו הרבה מה להציע.

ORS

חברת או.אר.אס, מהחברות הגדולות והמובילות בתחום משאבי האנוש, מספקת שירותי כח אדם לארגונים וחברות מובילות במשק מזה 25 שנה. או.אר.אס מפעילה 14 סניפים ברחבי הארץ. סל המוצרים הרחב של החברה מספק גמישות מקסימאלית מול דרישותיו וצרכיו של הלקוח ובכלל זה שירותי העסקה, השמה, הדרכה וניהול פרויקטים.

דיברנו עם לירון כהן, רכזת כ"א בסניף תל אביב. לירון סיפרה לנו ש-ORS מגייסת כעת עובדים למשרות בעיקר בתחום הבנקאות, שירות הלקוחות, אדמיניסטרציה, ניהול ושיווק. בנוסף מחפשים נציגי החברה מועמדים גם למשרות בתחומים נוספים כמו כלכלה, מנהל עסקים, הנהלת חשבונות ועוד.

"יש לנו היצע מאוד גדול של משרות טובות. מעבר לזה יש אצלנו אנשים מאוד נחמדים, אנו עוברים המון הדרכות, ויוצרים קשר אישי עם הלקוחות. אנו משתדלים תמיד לתת שירות מעולה ומקווים שגם הלקוחות שלנו מרגישים כך."

לשאלתנו כיצד מתרשמים נציגי החברה ממפגש התעסוקה, פתחה לירון מעטפה והציגה בפניי עשרות רבות של קורות חיים. "את רואה את זה?" שאלה אותי, "פנו אלינו המון אנשים. מעבר לכך שיש לנו ביקוש יש לנו גם הרבה מה להציע, וזה משהו שעושה לנו הרגשה טובה. מאוד נהנינו מהמפגש היום, יש פה אנשים איכותיים וכייף להיות פה."


www.ors.co.ilאתר החברה:  יוגב מדמוני, מ.ח. קידום: מעדיפים איכות על כמות.

מ.ח. קידום - שירותי השמה

נציגי מ.ח.קידום הגיעו למפגש התעסוקה במטרה לאתר מועמדים למגוון רחב מאוד של תפקידים במשרות מלאות וחלקיות, עבוד סטודנטים ועבור בוגרים.

שוחחנו עם יוגב מדמוני, רכז כח אדם: אנחנו מחפשים מועמדים למגוון רחב של משרות חלקיות ומלאות בתחומים שונים כמו שיווק, שירות, משאבי אנוש, אדמיניסטרציה ומכירות במגוון רחב של רשתות שונות - למשל בתחום האופנה ומשקפי השמש. יש לנו קשת רחבה מאוד של תפקידים להציע, כאשר אנחנו עובדים עם ארגונים מאוד גדולים בצורה ממוקדת ואיכותית. ההיענות במפגש התעסוקה היא טובה ואני חושב שכבר הצלחנו למצוא מועמדים לתפקידים שפנויים כרגע באופן מיידי, והיום עדיין לא הסתיים. "במ.ח. קידום אנחנו מעדיפים לעבוד יותר על האיכות מאשר על הכמות. העיקרון שלנו הוא שאנחנו לא שולחים סתם מועמדים לכל מיני משרות ו'בוא נראה מה יצא מזה', אנחנו עושים את הדברים בצורה מאורגנת וממוקדת, ויש לנו 90% הצלחה בתחום ההשמה."