מחפשי עבודה

לודמילה לידובסקי

לודמילה, בעלת תואר ראשון בכלכלה וניהול מהמכלל האקדמית ת"א-יפו, סיימה את לימודיה בשנה שעברה וכעת היא מחפשת עבודה.
"אני מחפשת עבודה בעיקר בתחום הכלכלה. הנושאים שמעניינים אותי בעיקר הם ניירות ערך, בנקאות וניתוח נתונים פיננסיים. בכל הנושאים הללו יש לי ניסיון. כעת אני מחפשת עבודה. עד לחודש אפריל השנה עבדתי בבנקאות טלפונית, בבורסה הטלפונית, ועכשיו אני מחפשת משהו שיותר מתאים לתחום אותו למדתי: עבודה בבנק או בחברה. מפגש התעסוקה השנה יפה, עוד לא הספקתי לראות הכל. גם אמרתי שיש לכם אחלה אתר, אני מחפשת עבודה דרכו. עכשיו אני אחלק ביריד את קורות החיים שלי. נראה לי ששוק התעסוקה בנסיקה ואני מאוד אופטימית".


איתי מלר: שוק העבודה הוא מופלא


איתי מלר

איתי, שנה ראשונה במדעי הרוח, פילוסופיה ומזרח תיכון.
"אני מחפש משהו בהדרכה, טיסות לחו"ל, עבודה עם קהל. כעיקרון מה שיש ביריד מאוד מוגבל למי שלומד דברים אחרים, מה שהופך את זה לפרסום מצוין: 'לכו ללמוד דברים שיכניסו לכם כסף ולא דברים שאתם באמת רוצים!'. ודאי שיש לי ניסיון. אני עובד עם בני נוער, מדריך בנושא העצמה אישית וסמים. שוק העבודה הוא מופלא, רק שלסטודנטים יש בעיה גדולה להסתדר איתו כמובן. סטודנט שלומד ועובד 'full time job' כנראה מפסיד את אחד הדברים שהוא עושה, או את חייו או את לימודיו, כי ללמוד ולעבוד? - כל סטודנט יודע שזה כמעט בלתי אפשרי".

אריה ברקת: שוק התעסוקה משתפר


אריה ברקת

אריה, הנדסאי אלקטרוניקה בהכשרתו, כרגע שנה שלישית בהנדסת אלקטרוניקה במכללת חולון.
"יש לי ניסיון רחב בתחום של חומרה, בדיקות סופיות, הרצה, אימות בין חומרה לתוכנה, אינטגרציה, שירות התקנות אצל לקוחות. אני דובר אנגלית ועברית אז מהבחינה הזאת יש לי יתרון מסוים. כרגע אני עובד בכל מיני עבודות מזדמנות וגם עבדתי בתור מתרגם. אני מחפש משרה בתחום החומרה או בתחום שהוא על גבול חומרה-תוכנה כמו VHDL או ++C, כתיבה של פרוצדורות לחומרה, דברים מהסוג הזה. אני מחפש גם בפיתוח. אם אין משהו בתחום הזה, אז אני אעבור לחפש גם תיקונים בדרג ד', יש לי המון ניסיון בזה אז בהחלט זה יכול לעבוד. המפגש השנה מאוד יפה. לגבי שוק התעסוקה, אני חושב שהוא משתפר במקצת".

רני. הגיע בכדי להתרשם


רני אריאלי

רני, בעל תואר שני בפיזיקה ובתחילת קריירה אקדמאית, הגיע ליריד בעיקר בשביל להתרשם.
"אני לא מחפש עבודה, כשאחפש אני משער שאחפש משרה בתחומי מעבדה, יש לי ניסיון באקדמיה - אני עובד באוניברסיטה בתור מדריך של סטודנטים, מעבדת פיזיקה שנה ראשונה. מפגש התעסוקה כאן נראה נחמד, נראה לי שעשו הרבה הכנה ומאמץ".

קטי בוקצ'ין

קטי היא בוגרת תואר ראשון בכלכלה.
"אני מחפשת עבודה בתחום הכלכלה, לא משהו מסוים. יש לי ניסיון בתחום הבנקאות אבל לא בכלכלה. במפגש התעסוקה השנה יש יותר הייטק מכלכלה. כרגע אני לא עובדת, ובכלל אני חושבת שהמצב בשוק התעסוקה קשה, חבל שלא למדתי מדעי המחשב".

דורון: צריך לדעת ליפול במקום הנכון ובזמן הנכון


דורון אשר

דורון מכפר סבא, סיים לימודי הנדסאי אלקטרוניקה לאחרונה.
"אני מחפש עבודה בתחום בדיקות סופיות, דרג ג'-ד' וכל מה שקשור בתחום. יש לי ניסיון מהצבא, 3 שנים בחיל התקשוב, בדיקות מקלטים ומשדרים. מפגש התעסוקה הזה ממש מעולה ועוזר במיוחד לאנשים צעירים. במיוחד בתחום ההנדסה. כרגע אני עוסק בתחום אחר, מדריך כושר. השתחררתי לפני כחודש אז אני מנצל את זה, אבל אני מעדיף לחפש עבודה בתחום המקצועי שלי. שוק התעסוקה רחב, צריך לדעת ליפול במקום הנכון ובזמן הנכון, ולהתפתח קדימה בתחום שלך".

נופר גנור: גרפיקאית עם חוש מוזיקלי


נופר גנור

נופר היא מולטי דיספלינרית. המקצוע ה"רשמי" שלה הוא גרפיקה ועיצוב אתרים, אבל כפי שהגדירה זאת "אני גם מוזיקאית". היא בוגרת קורס גרפיקה ועיצוב אתרים.
"אני מחפשת עבודה בגרפיקה ועיצוב אתרים. יש לי מעט ניסיון באופן פרטי, בעיצוב לבתי עסק ודברים כאלה. אני מקווה שיצא ממפגש התעסוקה הזה משהו. מאוד תוסס פה, אני מקווה שיצא מזה גם ת'כלס. כרגע אני לומדת, מתעסקת במוזיקה ועובדת בעבודות זמניות. שוק התעסוקה קשה מאוד בכל תחום, ממש קשה. לפחות כל תחום שאני בודקת ומחפשת בו קשה".

סיוון: יותר מידי הייטק


סיוון מגדל

סיוון לומדת רפואה שנה ראשונה, גם היא, כמו רני, באה בעיקר בשביל להתרשם. "אני לא מחפשת כרגע כלום. סתם הסתובבנו לראות מה יש. אני לא עובדת כרגע, לא הצלחתי יחד עם הלימודים, עד לא מזמן עבדתי בחנות לרהיטי ילדים. מפגש התעסוקה נראה נחמד מאוד, אהבתי. חוץ מזה שיש יותר מידי הייטק ולא שמים דגש על דברים אחרים שלא קשורים למחשבים ואלקטרוניקה. מצב שוק התעסוקה? גרוע".

חלי: לאנשים מתחום יותר אמורפי יש פחות ביקוש

חלי

חלי מסיימת השנה תואר שני בסוציולוגיה.
" אני לא עובדת כרגע, אני לומדת ואמא במשרה מלאה. אני מחפשת להשתלב בתחום של מתאמת לקשרי קהילה בחברות ובארגונים חברתיים, עבודה עם איזושהי משמעות ותרומה לקהילה. יש לי ניסיון בנושא של הדרכה חברתית, בעיקר עבודה בשטח, ועכשיו אני מחפשת להיכנס למשרדים. המפגש כאן מצוין, מאוד אופטימי. אני חושבת שלאנשים מסוימים עם מקצוע כמו ניהול או מחשבים יש אפשרות מהירה למצוא עבודה בשוק התעסוקה כיום. לאנשים מתחום יותר אמורפי כמו תואר במדעי החברה ומדעי הרוח יש פחות ביקוש".

טל סמט

טל, נשוי ומתגורר ברמת גן, מסיים כעת את השנה הרביעית, והאחרונה, בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה במכללה האקדמית להנדסה בתל-אביב. בפרויקט הגמר שלו, פיתח טל גלאי נפילה לקשישים ושליחת התרעה בזמן אמת לצוותי הצלה וסיוע. "הפרויקט הינו בתחום עיבוד אותות להנדסה רפואית בשילוב עם חברת 'אטלס מחקרים' ומשולב חומרה ותוכנה" הוא מסביר.
"אני מחפש עבודה בתור מהנדס או הנדסאי אלקטרוניקה, בעיקר מתחומי הנדסת חומרה ו-Hardware Design. את פרויקט הגמר שלי אני מבצע בחברת סטארט-אפ בתעשייה. המפגש באוניברסיטת תל-אביב היה בסדר גמור, היו חברות מובילות בתחום. לפי דעתי, הם מחפשים יותר עובדים בתחום הנדסת תוכנה ולכן לא כל החברות התאימו. עד לאחר גמר הפרויקט אני עובד, אבל חשוב כבר עכשיו להתחיל לחפש מקום עבודה. הטענה אומרת שהמצב בשוק התעסוקה משתפר, אך לפי מה שאני רואה בפועל - סטודנט ללא ניסיון יתקשה מאוד למצוא עבודה. אפילו לא חוזרים אליך. בזמן האחרון אני שולח המון קורות-חיים וכמות התגובות מאוד דלילה".

לקבלת קורות חיים של טל וזימון לראיון: tal_samet@walla.co.ilאבנר אדניה

אבנר, כמו טל, לקראת סיום שנתו הרביעית בלימודי הנדסת חשמל ואלקטרוניקה, מהמכללה האקדמית להנדסה בתל אביב. את התואר הוא יסיים בממוצע 94 עם התמחות בתקשורת נתונים.
"אני מחפש כרגע עבודה בכל תחום - תוכנה, חומרה, הכל. אבל הכי מעניין אותי זה פיתוח. פרויקט הגמר שלי הוא מערכת אזעקת GPRS לעסק או לבית, בעלת חיישנים אלחוטיים ושליחת SMS לבעלים. הפרויקט עצמו הוא בתחום מערכות משובצות מחשב ותוכנות מיקרו-מעבד מחברת MICROCHIP בשפת C. מעבר לזה הייתי טכנאי מעבדה בחברת אורנג', אבל זה לא ממש נחשב. הייתי ביריד תעסוקה בדן פנורמה לפני כמה חודשים, אין ספק שמפגש התעסוקה באוניברסיטת תל אביב יותר טוב. מרחב פתוח, יותר חברות, יותר השמה, פחות צפוף. לפי השמועות, העיתונים והאינטרנט, השוק שוב פורח, אני מאמין שזה שאלה של זמן וכח רצון, כרגע אני לא עובד".

לקבלת קורות חיים של אבנר וזימון לראיון: avner.adania@gmail.com


נתי בן משה: מרגישים גיאות בשוק התעסוקה


נתי בן משה

נתי הוא בוגר תואר ראשון במדעי המחשב ותואר שני במנהל עסקים.
"כרגע אני מחפש עבודה בתחום תמיכת מחשבים, לא פרופר מחשוב. עבדתי שנתיים בחברת ADC ישראל, כמתכנת ב ++C. בשנתיים האחרונות אני עובד יותר בתחום ניהול לוגיסטי בעיתון גלובס. אני מחפש עבודה בתחום תמיכת מחשבים, רכש, תפעול. המפגש היום יצא יפה מאוד. יש הרבה הצעות, התעניינות, נחמד מאוד. בשוק התעסוקה בכלל, יש הרבה גאות ומרגישים את זה באוויר. אגב, אני מכיר את האתר שלכם - אני מתעניין בו בצורה קבועה, אתר מעולה, אני מאוד מרוצה ממנו".

מרדכי. כדאי ללמוד את המקצועות הנדרשים בשוק


מרדכי רבוח

מרדכי מסיים השנה את הלימודים בהנדסת אלקטרוניקה, במכללה האקדמאית להנדסה בירושלים.
"יש לי ניסיון רב בתחום ה-RF, בנוסף, יש לי פרויקט שאני מסיים בתחום זה. יש לי ניסיון עם מוצרים כמו מיקרוגל ואנטנות. אני מחפש עבודה בתחום האלקטרוניקה, שהוא תחום רחב. המפגש השנה מצוין. כרגע אני מתמקד בפרויקט הגמר שלי, בלימודים ובקורסים שאני לומד. לדעתי, שוק התעסוקה לא מת. כנראה צריך לעשות הסבות מקצועיות בשביל למצוא עבודה. היום צריך ללמוד לפי מה שכתוב במודעות הדרושים בעיתון, לא ללמוד מה שאתה רוצה".

אלכסיי וחברתו: מפגש התעסוקה נותן הזדמנות לסטודנט להכיר את השוק הישראלי

אלכסיי

אלכסיי הוא סטודנט להנדסת תוכנה, שנה שלישית.
"אני לא עובד כרגע ומחפש עבודה במשרה חלקית בתחום התכנות. יש לי מעט ניסיון אישי. מפגש התעסוקה הזה ממש מצוין, נותן הזדמנות לסטודנט להכיר את השוק הישראלי ולמצוא עבודה, כך אני מקווה. יש הרבה חברות ואני חושב שהמצב הרבה יותר טוב מבעבר. מציעים הרבה עבודות ועד כמה שאני יודע מהחברים שלי, יש סיכוי טוב למצוא עבודה סבירה".