חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות חמות

חברות מגייסות

נרשמים טיב טעם gotfriend gotfriend

אפשרויות תעסוקה לבוגרי רפואה משלימה

בריאות - בולם רוגזו יאזן אוכלו וירבה תנועתו: זוהי תמצית תפישת עולמו של הרמב"ם לגבי הפעילות והתזונה.

אורח החיים המערבי- תזונה לקויה, אוויר ומקורות מים מזוהמים, חשיפה לקרינה, שימוש בתרופות, עישון, צריכת אלכוהול, סטרס, חוסר פעילות גופנית ועוד, מחלישים את הגוף, לא מספקים לו את הדלק החיוני לו, גורמים למצב של חוסר ובכך מחלישים את כוח הריפוי הטבעי וגורמים להתפרצות מחלות. כתוצאה ממתח נפשי, אנשים רבים מכווצים איברים בגוף אשר גורמים לכאבים באופן קבוע,  הרפואה המשלימה מטפלת בבעיות הללו, מאפשרת להרגיע ולשחרר את השרירים המקובעים ולהשיג תחושת הקלה ונוחות.

הרפואה המשלימה

בעקבות חוסר שביעות רצון מן הרפואה הקונבנציונלית, אצל אנשים רבים נוצר צורך למצוא דרך ריפוי אחרת לשפר את מצב בריאותם. במהלך עשרים השנים האחרונות, התבססה והחלה לרקום גידים, הדרך שאותה אנחנו מכירים כרפואה המשלימה של ימינו. כניסת שיטות ריפוי טבעיות לחיינו:  כדוגמת התאמה תזונתית לסוג הדם, טיפולי מגע, צמחי מרפא, תוספי מזון, טיפול נפשי ועוד כלים רבים, נהפכה בהדרגה למוכרת יותר ויותר לקהל הרחב, ועל כן בהדרגה נהפכו רבים ליודעי דבר והפיצו את הידע.

האמונה שעומדת בבסיס הרפואה המשלימה בכלל והנטורופתיה בפרט, היא שלגוף יש את היכולת הטבעית לרפא את עצמו. על כן, היא שואפת לעודד יכולת זו על ידי סיפוק התנאים האידאליים הנחוצים לגוף על מנת לאפשר לו את כוח הריפוי העצמי. המטרה היא לשקם את הגוף ולעודד ריפוי על ידי גירוי המנגנונים הפנימיים של הגוף באמצעות שימוש ברכיבים מהטבע.

הרפואה המשלימה דורשת מהאדם לקחת חלק פעיל בשמירה על בריאותו. פעמים רבות הדבר דורש שינוי באורח החיים, הרגלי התזונה והגברת המודעות. על המטופל לצמצם עד להימנע מהרגליו הלקויים - כדוגמת צריכת סוכרים, קפאין, עישון, שתיית אלכוהול, תגובה למצבי לחץ. על האדם לאמץ לעצמו הרגלי חיים בריאים - פעילות גופנית, הרגלי תזונה נכונים, אופטימיות.

לעיתים תהליכי הריפוי אורכים זמן, דבר המצריך מהמטופל סבלנות והתמדה - אך מטופל שישנה את אורח חייו ויתמיד בכך יזכה בדבר היקר מכל - בריאות.  

לימודי רפואה משלימה

כיום, הרפואה הטבעית שגורה ומוכרת היטב אף על ידי הרפואה הקונבנציונלית ברוב העולם המערבי. ללימודי רפואה משלימה ישנם חסידים רבים אשר פועלים על פי עקרונותיה מהרמה היומיומית ועד פנייה למטפל בעתות מצוקה גופניות ורגשיות. בעולם ובעיקר בארה"ב, קיימים מרכזים רבים המבצעים טיפולים שונים בתחום ואף נוסדו מס' מוסדות לרכישת הידע והמקצוע של מטפל ברפואה משלימה, כדוגמת המכללה האקדמית בוינגייט. במדינות רבות בעולם אף מוכרים לימודי הרפואה המשלימה כתואר מן המניין.

אפשרויות תעסוקה

לימודי הרפואה המשלימה בישראל, עדיין אינם מפותחים כמו בארה"ב, אך היא עשתה מס' צעדים משמעותיים בדרך להיות מקובלת ומוכרת על ידי החברה הישראלית. כיום ניתן לקבל שירותי רפואה משלימה דרך קופות החולים ובתי החולים המוסדיים. לאדם המעוניין לקבל שירותים ע"י מטפל ברפואה משלימה, דרך קופות החולים או דרך מטפל פרטי, מוצע מגוון רחב מאוד של מטפלים ומטפל נטורופתי הופך למקצוע מבוקש יותר ויותר.

למסיימים לימודי רפואה משלימה, אפשרויות תעסוקה רבות: פתיחת קליניקה לטיפול באמצעות תזונה וצמחי מרפא במצבי בריאות וחולי, יעוץ בחנויות טבע, קיום הרצאות וסדנאות יום בגני ילדים, בחברות מסחריות, מתנ"סים ובמרכזים קהילתיים, שיווק מטעם חברות המוכרות תוספי תזונה או ציוד למטפלים. אחרים משתמשים בידע שרכשו לעבודה עם ספורטאים, שחקנים ורקדנים, מסייעים לעוסקים בפעילות גופנית מאומצת ועוד.

"היו מזונותיך לתרופותיך ותרופותיך למזונותיך".

המאמר נכתב באדיבות המכללה האקדמית בוינגייט

 

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Linkedin