חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

אלעל tleperformance סופר פארם סנטר נכסים

סיפור הצלחה – קטי מייסטרובסקי, מהנדסת QA, גב מערכות / הילה יעקובי

קטי מייסטרובסקי, בת 30, אם ל- 3, החלה לעבוד לפני כ- 6 חודשים כמהנדסת QA בחברת גב מערכות, במסגרת פעילות מיקור חוץ בחברת צים - משרה אותה מצאה באמצעות אתר ג'ובנט.

לאחר שילדה את בנותיה התאומות (כיום בנות שנתיים וחצי), בעודן בנות 4 חודשים, חזרה קטי לעבודתה כאשת QA בחברה בה עבדה לפני כן, אך לאחר 4 חודשים התפטרה מעבודתה וחזרה לתפקד כאמא במשרה מלאה. כשהיו בנותיה הצעירות בנות שנה וחצי, החליטה לשוב לעבודה ואז החלה בתהליך החיפוש, בסופו מצאה את עבודתה כמהנדסת QA בחברת גב מערכות.

אטי קרמר-סולומון, סמנכ"ל מש"א, על החברה:
גב מערכות הינה חברה מובילה המתמחה במתן פתרונות עסקיים וטכנולוגיים בפיתוח תוכנה, ובמיקור חוץ של עובדי הייטק. החברה מציעה פתרונות ייעודיים התפורים לצרכיו של הלקוח, תוך התבססות על הון אנושי מעולה ועל ניסיון מצטבר ועתיר ידע בתחומי ה- IT השונים.
החברה הוקמה לפני 20 שנה ע"י גדי בן חורין, ולאחרונה, בעקבות מעברה של מחלקת היועצים של חברת נס טכנולוגיות לאחריות גב מערכות, צמחה החברה באופן משמעותי והיא מעסיקה כיום למעלה מ- 500 עובדים.

מציאתה של העבודה במשרה הנוכחית, היתה מבחינתה של קטי הגשמה של חלום.


קטי מייסטרובסקי במשרדי גב מערכות

קטי מספרת:
תחום מערכות המידע מאוד משך אותי, כבר כשהייתי בתיכון. בכיתה י' למדתי במגמת מדעי המחשב ומערכות מידע. מתוך אהבתי לתחום, המשכתי בו גם ללימודי תואר. עשיתי תואר ראשון במדעי המחשב ומערכות מידע וכשהייתי סטודנטית, בסוף שנה א' השתלבתי בתחום ה- QA בחברה בקיסריה. אז הבנתי שגם תחום הבדיקות מאוד מושך אותי. בכל הפעמים בהן חיפשתי עבודה, חיפשתי את השילוב בין שני התחומים - בדיקות ומערכות מידע, אך עד לעבודה הנוכחית נאלצתי להתפשר ולעבוד ב- QA בתחומים אחרים. העבודה הנוכחית, היא בדיוק מה שחיפשתי, כי יש בה את השילוב שכל כך רציתי. תחום מערכות המידע היה אהוב עליי תמיד, וליווה אותי בכל מני אופנים לאורך חיי.

כיצד זה בא לידי ביטוי?
מתוך הידע והאהבה שלי לתחום, פיתחתי במהלך השנים כל מני מערכות, בין אם לצרכי עבודה, לצרכי הבית, או לצרכי הילדים. בעבודתי הקודמת פיתחתי מערכת מורכבת לניהול ספריית DVD – השאלות, ניהול מלאי, ניהול תור הזמנות אוטומטי וכד'. לצרכי הבית פיתחתי מערכת לניהול משק הבית, הכספים והתשלומים.

איזו מערכת פיתחת לצרכי הילדים?
פיתחתי מערכת עבור הבת הגדולה שלי, שהיא כמעט בת 10. יצרתי עבורה תוכנה, שהיא מעין חבר וירטואלי סודי, עימו היא משוחחת ומספרת לו דברים. הזנתי לשם כל מני שאלות שמעניינות אותי, ובעצם באמצעות המערכת הזו אני יודעת טוב יותר מה עובר עליה. המערכת הזו עוזרת לי לעזור לה.

מדוע החלטת לחזור למעגל העבודה ולהתחיל בחיפושים?
הבנות כבר היו מספיק גדולות והתחילו ללכת לגן, ואני הייתי מוכנה נפשית ורעבה מאוד לעבודה. אני אדם שלא יכול לשבת בבית, אני חייבת לעבוד, חייבת שיהיה אקשן, הרבה אתגרים ואפשרות ללמוד כל הזמן.

כיצד ניהלת את תהליך החיפוש?
את החיפוש ערכתי באמצעות אתרים באינטרנט, ג'ובנט היה אחד מהם. לא הכרתי את האתר לפני כן, הגעתי אליו באמצעות גוגל. קיבלתי הרבה מאוד הצעות, רובן מאיזור המרכז.

אטי, כיצד מספק ג'ובנט מענה לצרכי הגיוס של גב מערכות?
אנחנו עובדים עם אתר ג'ובנט כבר הרבה שנים ומקבלים באמצעות האתר קורות חיים טובים. ג'ובנט הוא עבורנו מקור טוב למועמדים איכותיים. החברה נמצאת במגמת גדילה, כך שצרכי הגיוס שלנו הם רבים.

קטי, כמה זמן ארך תהליך החיפוש?
כ- 3 חודשים, במהלכם הייתי בראיונות רבים. בהתחלה הייתי הולכת לעתים ל- 2 ראיונות ביום. עם הזמן, למדתי לסנן, גם מרחקים, גם תחומים, והרשימה הצטמצמה בהדרגה והפכה יותר ממוקדת.

בכמה ראיונות היית במהלך התקופה הזו?
אני מעריכה שהייתי בכ- 15 ראיונות עבודה.

כיצד התנהל התהליך עם גב מערכות?
שלחתי את קורות החיים שלי לגב מערכות באמצעות ג'ובנט, ותוך זמן קצר זומנתי לראיון שנערך עם אחת מרכזות הגיוס. השלב הבא היה ראיון עם אטי. החלק הראשון של הראיון היה מקצועי לבדיקת הרקע והניסיון המקצועיים שלי, והחלק השני, הארוך יותר, היה אישיותי ובסופו מסרתי פרטי ממליצים. בסוף הראיון ובהסתמך על מה שעלה בו, המליצה אטי על שתי משרות המתאימות לי ביותר, אחת מהן היתה בחברת צים. ידעתי שיש מאגר גדול של משרות שיכולות על פניו להתאים לי ושמחתי שגב מערכות היא שבוחרת עבורי, מתוך ביטחון וידיעה, את המשרות המתאימות לי ביותר.

מה היתה תחושתך ביחס להתקשרות עם גב מערכות?
קיבלתי בגב מערכות מעל ומעבר בכל הקשור ליחס האישי, ומיד הבנתי שהגעתי לחברה שהמקצועיות בה לא באה על חשבון דברים אחרים, חברה שיש לה היכולת להעניק הרגשת בטחון בי וביכולתה שלה למצוא עבורי את העבודה המתאימה לי ביותר. 
זו היתה תחושה נהדרת שאין שניה לה בתקופת חיפושים שהיתה לא קלה ולעתים אף מתישה.

ידעת משהו על חברת צים?
בהתחלה לא הבנתי מה הקשר של צים לתחום הפיתוח ומערכות המידע. אני הכרתי את צים כספינות, מכולות ומחסנים, זה מה שידעתי על החברה. לא הכרתי את העולם הפנימי השלם שיש שם. זהו עולם מרתק ומאתגר.

מה קרה בהמשך?
הגעתי לראיון בחברת צים, בו שמעתי על החברה, על תחומי פעילותה ועל המשרה. כשיצאתי משם, התקשרתי מיד לאטי ואמרתי לה: עכשיו אני מבינה את משמעות הסיסמא שלכם - "מגשימים חלומות בשבילך". אמרתי לה שזו משרת חלומותיי. זה היה בדיוק מה שחיפשתי, משרה המשלבת מערכות מידע ובדיקות וביקשתי ממנה שתהפוך עולמות בשבילי.

והיה צורך בכך?
כמובן, אישה גרושה עם 3 ילדים קטנים, כולל פער גדול מאז העבודה האחרונה, זה לא בדיוק מלהיב מעבידים. לולא גב מערכות, אני בטוחה שהחלום שלי לא היה מתגשם.
שותפתי בתהליך שלי כמועמדת בצים, קיבלתי עדכונים לאורך כל הדרך מגב מערכות ואני יודעת שהם אכן הפכו עולמות בשבילי, תוך הבטחתם לצים שזה ישתלם להם. כיום הם רואים שזה השתלם עבורם ואני נהנית שם מכל דקה.

מה כלל התהליך בחברת צים?
בצים הראיון הראשוני היה עם מנהל ה- QA שהציג בפניי את תחום העיסוק של המחלקה. זה היה מעין פתיח, ממנו המשכנו לראיון מקצועי, במהלכו נבחנו יכולותיי. לאחר כשבוע זומנתי לראיון עם מנהל הפיתוח. זה היה ראיון יותר אישי, בו ביטאתי את הרצון, השאיפה והאהבה שלי לתחום. ימים ספורים אחר כך, זומנתי לראיון מש"א, בסופו נאמר לי שמבחינתם התקבלתי ושכל שנותר לי זה לסגור חוזה מול גב מערכות. למחרת כבר התחלתי לעבוד.

האם היה להם זמן להיערך?
כשהגעתי הכל היה מוכן ומסודר. חיכה לי שולחן, מחשב, וכל מה שהייתי צריכה. החברים בצוות סיפרו לי אח"כ אילו מאמצים נעשו שם בכדי לארגן הכל בזמן. היו להם פחות מ- 24 שעות להתארגן.

מה כולל תפקידך כמהנדסת QA בצים?
אחת המערכות שפותחו בצים, היא תוכנת ניהול של כל מה שכלול בתחום הספנות – הזמנות, אניות, הפלגות, מכולות, סוגי מטען וכל מה שקשור ליצוא ויבוא. כמהנדסת QA אני עוסקת במערכות המידע ומבצעת בדיקות של המערכת.

כיצד היתה הקליטה שלך בצים?
הגעתי ביום הראשון וקיבלתי ערכה גדולה שכללה מידע רב ונתבקשתי לקרוא וללמוד את החומר. לעתים זה יכול להיות די מתיש, אבל אני ישבתי ונהנתי מכל מילה ומכל אות שהיו כתובות שם. הייתי כבר כל כך רעבה לחזור לעבודה ולהתעסק בחומרים הללו, שבלעתי בשקיקה כל מילה וכל טבלה שהיתה שם.

איך קיבלו אותך בצוות?
נכנסתי לצוות שהיה מאוד עסוק לקראת סיום גרסה והיה שם הרבה לחץ, כך שלא היה להם ממש זמן בשבילי. אני אדם מאוד חברותי, אני לא מישהי שתשב בפינה ותחכה שמישהו יתייחס אליה. בזמן הזה התחלתי להתעמק בחומר, ולאט לאט נכנסתי לעבודה. מהר מאוד הפכתי לחלק בלתי נפרד מהצוות.
לא הרגשתי לרגע דחייה או אי נוחות.

למעלה מחצי שנה אחרי, את עדיין מגדירה את העבודה הזו כהגשמה של חלום?
אני מאוד מרוצה ומרגישה מאוד טוב. זו עבודה מרתקת בתחום מרתק ומאתגר ואני לומדת בכל יום ובכל דקה משהו חדש. עבורי זו בהחלט הגשמה של חלום.

כיצד את מרגישה כעובדת מיקור חוץ המועסקת ע"י חברת גב מערכות?
זו העבודה הראשונה בה אני מועסקת במסגרת מיקור חוץ, ואני מרגישה מצוין.
קצת חששתי בתחילה כי שמעתי כל מני סיפורים לא טובים, אבל מהרגע הראשון שהגעתי לגב ועד היום, אני בידיים הכי טובות שאפשר. דואגים לי כל הזמן, לכל דבר, ואני מרגישה שאכפת ממני.
שלושה אנשים בצוות שלי הם עובדי גב מערכות וגם הם כמוני מאוד מרוצים. באים לבקר אותנו ודואגים לנו עד לפרטים הקטנים ביותר. אני לא מרגישה לרגע ש"שׂמו" אותי בצים ושכחו ממני, אני מקבלת תמיכה מלאה וגב בכל עניין ודבר.

ולסיום, מהי המלצתך למחפשי עבודה?
בעקבות הסיפור שלי, אני יכולה לומר שמה שצריך זה סבלנות ואמונה שתגיע ליעד שהצבת לעצמך.
אני הצבתי יעד שמבחינתי היה הכי גבוה שראיתי, ובסוף זה הגיע. זה הכל עניין של זמן, רצון והשקעה בחיפוש. יש מקום בשביל כל אחד. לעתים הדרך קצת מפותלת, אבל בסופו של דבר מגיעים לאן שרוצים.


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin