חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סנטר נכסים אלעל Ramot סופר פארם

סיפור הצלחה – פיני יעיש, מהנדס QA, אומריקס ביופרמצבטיקה / הדס שמעוני

בתום לימודי התואר הראשון בהנדסת ביוטכנולוגיה, חיפש פיני יעיש, 30, מבאר שבע חברה בה יוכל לתרום ולהשפיע. במהלך לימודיו רכש ניסיון של כשלוש וחצי שנים כאיש אבטחת איכות במפעל תרופות גדול. בתום תקופה זו חיפש להשתלב בחברה מובילה, ובאמצעות אתר ג'ובנט הצטרף לפני כשישה חודשים לחברת אומריקס כמהנדס QA.

"במהלך הלימודים התמחתי בתחום הביוטכנולוגיה, הכולל קשת רחבה של נושאים מתחום מדעי החיים, מדעים מדוייקים והנדסה. במקביל עבדתי במפעל התרופות קמהדע ועם סיום הלימודים יצאתי לחפש עבודה במרכז הארץ, שם מתרכזת רב תעשיית הביוטכנולוגיה".

היכן הפצת קורות החיים?
"רוב החברות באזור הדרום עוסקות בתעשייה הכימית, לכן החלטתי להפיץ קורות חיים באזור המרכז, שבו מגוון ההזדמנויות בתחום הביוטכנולוגיה רחב יותר. בשנים האחרונות תחום הביוטכנולוגיה מתפתח ופורץ קדימה, כך שאני מאמין שבמהלך השנים ישפר את חיינו בתחומי הציוד הרפואי, תרופות ומערכות מידע".

לאילו משרות הגשת מועמדות?
"הפצתי קורות חיים באינטרנט בתפוצה רחבה, לתפקיד מהנדס ביוטכנולוגיה או מהנדס תהליך. כמו כן, חיפשתי משרת QA, בעיקר בחברות תרופות, מאחר ורכשתי ניסיון רב במקום עבודתי הקודם".
 


פיני יעיש במשרדי חברת אומריקס

איך היתה היענות החברות לאחר הפצת קורות החיים?
"לאחר זמן מה חזרו אליי חברות רבות, כאשר ההיענות באזור המרכז היתה רחבה. לעומת זאת, באזור הדרום, כצפוי, חזרו אלי בעיקר חברות למשרות בתחום הכימיה. החלטתי שלא להתפשר על המקצוע, ולהתמקד בתחום הביוטכנולוגיה שמעניין אותי. לדעתי, תהליך הייצור הביוטכנולוגי הוא תהליך מורכב, מעניין ומאתגר, אשר דורש יצירתיות וחשיבה שונה מהעיסוק בכימיה. בסופו של דבר, נותרו שתי חברות עימם הייתי במשא ומתן מתקדם, כאשר לבסוף בחרתי באומריקס".

מדוע בחרת לבסוף בחברת אומריקס?
"חיפשתי מקום יציב בו אוכל להתפתח בצורה הטובה ביותר. הסתכלתי קדימה. אומריקס חברה מרתקת מבחינת תחומי העיסוק שלה ומוצריה הייחודיים הנתפסים כמצילי חיים. בנוסף, לאומריקס חטיבות רבות שתאפשרנה לי בעתיד להתפתח, כמו חטיבת המו"פ (מחקר ופיתוח), אליה אני שואף להגיע בעתיד. מעבר לכך, הבנתי שמדובר בתפקיד חדש ואוטונומי שאותו אוכל לבנות בדרך שלי ולתרום מבחינת הידע והניסיון שלי".

דפנה עירון, רפרנטית משאבי אנוש, על אומריקס:
"אומריקס היא חברה ביוטכנולוגית רב לאומית, מהמובילות בישראל. החברה נוסדה בשנת 1995, מתמחה בפיתוח וייצור מוצרים ביוטכנולוגיים מתקדמים מפלסמה אנושית.
בישראל מועסקים כ- 250 עובדים במס' אתרים: אתר המחקר ופיתוח בקריית המדע בנס ציונה, אתר הייצור במתחם בית החולים תל השומר ואתר נוסף שנמצא בשלבי הקמה בהר חוצבים בירושלים. לחברה משרדים בארה"ב, אירופה וישראל. אנו משווקים את התרופות שלנו לבתי חולים, חדרי ניתוח וקופות חולים. חברת אומריקס עברה ביקורות איכות מחמירות של רשויות בריאות בארץ ובעולם לצורך מכירת מוצריה, והיא עובדת בשיתוף פעולה עם חברת Johnson & Johnson בתחום ההפצה והפיתוח".

אילו מוצרים החברה מייצרת?
"לחברת אומריקס שתי קבוצות של מוצרים:
1.Biosurgical Products - קבוצת מוצרים לטיפול כירורגי, המשמשת לעצירת דימומים ולאפליקציות ניתוחיות אחריות. הדבק הביולוגי, Quixil, מוצר הדגל של החברה ופרי פיתוחה, מקטין באופן משמעותי את איבוד הדם בעת הניתוח, ומקצר את משך ההחלמה.
2.Immunotherapy Products - קבוצת מוצרים המכילים תרכיז של נוגדנים המיועדים לטיפול במחלות זיהומיות ולטיפול במערכת החיסונית של הגוף".

כיצד אתר ג'ובנט מספק מענה לצרכי הגיוס שלכם?
"ג'ובנט היה מאז ומתמיד אתר בו פרסמנו מודעות דרושים. אני בתחום הגיוס כ- 10 שנים ובאומריקס כשנתיים, ותמיד הכרתי את האתר ככלי יעיל לגיוס מועמדים. מעבר לשליטה המלאה שיש לי כמגייסת על המשרות המפורסמות באתר, הוא מציע לנו חשיפה נוספת, כגון פורום אירוח אשר היה חוויה כיפית ומעניינת". 

כיצד נערך תהליך הגיוס לתפקיד מהנדס QA, תפקיד חדש שאויש לראשונה?
 "זמן רב חיפשנו מועמד ראוי לתפקיד מהנדס QA. מדובר במשרה מבוקשת, הכרחית למערכת הדורשת ניסיון והשכלה רלוונטיים לתפקיד. לא ניתן היה להתפשר על איכות המועמד. אנו מאד מרוצים מפיני, שמעבר לאווירה החיובית שהוא משרה סביבו, רמתו המקצועית מוכיחה את עצמה".

פיני, איך עברה הקליטה שלך לתפקיד?
"ליום הראשון הגעתי חולה, ובזכות היחס החם שקיבלתי, כבר הרגשתי נינוח. מאחר והתפקיד היה חדש לא עברתי חפיפה מסודרת. מנהלי הישיר ערך לי סיור בכל חטיבות החברה והכיר לי את הגורמים השונים מולם אני עובד. לאחר מכן, קיבלתי לידי רשימה ארוכה של נהלים לקריאה ולמידה עצמאית. באתי 'רעב' למשרה, לכן הרבה מתהליך הלמידה וההיכרות עם תהליכי העבודה והייצור במפעל התרחש תוך כדי עבודה".

דפנה, במה תפקיד איש QA בחברת אומריקס שונה מבודק בחברות הייטק?
"מהות תפקידו של איש QA בחברות הייטק היא למעשה בדיקת תוכנה, כאשר במסגרת תפקידו נדרש העובד לאתר תקלות במערכת וליידע את אנשי הפיתוח. איש אבטחת איכות בחברות פרמצבטיות, נתפס כיישות המפקחת על תקינות העבודה ואיכותה הגבוהה בהתאם לסטנדרטים של GMP (=כללי ייצור נאותים), המקובלים בתעשיה הפרמצבטית, אשר על פיהם אנו מפתחים ומייצרים. מטרתו של איש אבטחת האיכות היא, למעשה, לאכוף נהלים באופן יסודי ומעמיק. איש QA באומריקס הוא בעל משמעות רבה והשפעה, בכך שבאחריותו פיקוח על כל תהליך הייצור והעלאת תקלות ו/או בעיות בזמן אמת".

כ"מפקח חדש" שנכנס לחברה, האם נתקלת בקשיי קליטה?
"בתחילת דרכי נתקלתי באי נעימויות, מאחר ובמסגרת תפקידי נאלצתי לפקח באופן יומיומי על פעולות אחזקה והנדסה שונות אשר מלוות את תהליך הייצור, ולהעיר לעובדים בעת הצורך. כמו כן, המחלקה מולה אני עובד מורכבת מצוות עובדים ותיק שהתנהל באופן עצמאי עד שהגעתי. לאחר מספר שבועות, כאשר הכירו בחיוניות תפקידי כ'מפקח למטרות חיוביות' ואותי באופן אישי, התקבלתי בברכה בקרב העובדים. במסגרת תפקידי פעלתי באופן מקצועי ונמנעתי מלחדור לפסים אישיים".

איזו מן חברה היא אומריקס מבחינת אופיה והאווירה בה?
"האווירה פה משפחתית וחמה, המנהלים מאד תומכים ומפרגנים לעובדים. ישנה מדיניות של דלת פתוחה מול הדרג הניהולי, התקשורת הבינאישית טובה וגבוהה ואני יכול לפנות ולהתייעץ בכל עת. אני מאד מרוצה שהגעתי לכאן ומצפה לעוד שנים רבות בחברה".

במסגרת תפקידך, איזו השפעה יש לך בחברה, כעבור 6 חודשים?
"היום, העובדים במחלקות מולם אני עובד: אחזקה, הנדסה ומעבדה, יודעים שאני הכתובת לפנות אליה כאשר הם מעוניינים לשנות או לייעל שלב בתהליך. כמו כן, הם מכירים בערך המוסף שבתפקיד, שכן בכדי שתהליך הייצור יתנהל באופן תקין, יש צורך בפיקוח יומיומי".

אתה מרגיש שהשידוך עם אומריקס היה מוצלח?
"בהחלט. ראשית, העובדים סביבי מאד מקצועיים, כך שאני לומד מהם ומרגיש שאני משפר את יכולותיי מיום ליום. שנית, אומריקס היא חברה שבה לכל עובד יש משמעות – הוא לא "נעלם" במערכת, לכל עובד האפשרות ליזום, לשפר ולייעל תהליכים. מנהליי מעניקים לי ביטחון רב בכך שהם מביעים את אמונם וסומכים עלי. במקביל, ישנה תחושה תמידית המעודדת ללמוד ולהעמיק באופן אישי כמה שיותר, על מנת למלא את תפקידי בצורה הנכונה והטובה ביותר לחברה".

מהן ההמלצות שלך למחפשי עבודה?
"אני מאמין שצריך ללכת עם החלום והשאיפות. הכי חשוב - לא להתייאש, גם אם תהליך החיפוש לוקח זמן. שלושה חודשים חלפו מהרגע שהתחלתי לחפש עבודה ועד שהגעתי לחברת אומריקס, ולבסוף איתרתי לשמחתי את התפקיד הנכון בשבילי".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin