חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סנטר נכסים סופר פארם tleperformance אלעל

סיפור הצלחה – עמית א., מומחית לבדיקות אוטומטיות, טראינה / הדס שמעוני

אנשים רבים בוחרים פתאום באמצע החיים לעצור ולעשות שינוי בקריירה. במקום להיות מקובעים במקצוע שהם עובדים בו, רבים מחליטים באומץ לבצע מעברים בין תחומים שונים. עמית א., 37, היא אחת מהם, כאשר לאחר שנים בהן עבדה כעורכת דין, החליטה לפתח קריירה חדשה בתחום המחשבים.

"כעורכת דין מן המניין עברתי לימודים לא קלים, תקופת התמחות ומבחני לשכה מייגעים. עבדתי במשרד עורכי דין כשנה ובבנק כעורכת דין במשך שנתיים נוספות. לאחר מכן קיבלתי החלטה ללכת אחר הלב ולנטוש את המקצוע".

עמית מצאה את עבודתה כמומחית לבדיקות אוטומטיות בחברת טראינה לפני כשבעה חודשים, באמצעות אתר ג'ובנט.

מה גרם לך לעבור לתחום שונה לגמרי?
"עריכת דין הוא מקצוע בעל אופי מיוחד. עורך דין מצוי בעימות ובמאבק מתמיד עבור לקוחו, ובמסגרת תפקידו הוא נדרש להתנצח עם אנשים, לעיתים להיות מניפולטיבי וערמומי. אופי העבודה לא התאים לי. אני לא אוהבת להתנהל בצורה כזו. הייתה לי תחושת בטן שאני צריכה לשנות כיוון וחשתי שאיני מבטאת את מלוא יכולותיי".


עמית במשרדי חברת טראינה

בכל זאת המשכת לעבוד מספר שנים במקצוע.
"ניסיתי לתת הזדמנות למקצוע, הרי עברתי תהליך ארוך של לימודי תואר באוניברסיטה והתמחות עד לקבלת הרשיון. מעבר לכך, באותן שנים התחתנתי ונולדה בתי הראשונה, כך שעבודה בבנק עם שעות מסודרות ותנאים סוציאליים הייתה נוחה".

מתי קיבלת החלטה לשנות כיוון?
"לאחר קרוב לשנתיים בבנק החלטתי לבדוק את תחום המחשבים והתכנות. עברתי קורס מבוא לאלגוריתמים, המקנה מושגי יסוד בתחום מדעי המחשב. דרך הקורס נחשפתי לתחום מרתק, בעקבותיו החלטתי לעזוב את הבנק ולעבור הסבה לתכנות בג'ון ברייס. הבת שלי כבר הייתה בת שנה, וקיבלתי תמיכה מלאה מהמשפחה".

ללא תואר וללא ניסיון, האם נתקלת בקשיים כשחיפשת עבודה כמתכנתת?
"כן. היה לי קשה להיקלט כמתכנתת בלי ניסיון, ובאותה תקופה (שנת 2000) הייתה תחושה כללית ש"הבועה" עומדת להתפוצץ. התקבלתי לעבודה כבודקת ידנית ולאחר חצי שנה עברתי לצוות המעבדה של החברה, אשר עורך בדיקות אוטומטיות. גל פיטורים החזיר אותי למעגל מחפשי העבודה".

איך טראינה נכנסו לחייך?
"בחברה הקודמת שעבדתי בה חלו שינויים מהותיים, עתידה של החברה לא נראה בטוח, ולכן החלטתי לחפש מקום עבודה חדש".

כיצד ניהלת את תהליך החיפוש?
"במהלך חופשת הלידה עדכנתי את קורות חיי, ונכנסתי לאתרים לחיפושי עבודה תוך התמקדות באתר ג'ובנט. בנוסף, פניתי לחברות כוח אדם דרך האינטרנט. זו הייתה עבודה במשרה מלאה, כשכל יום קיבלתי טלפונים רבים והלכתי לראיונות. הופתעתי מאד כשחודש בלבד לאחר שהתחלתי לחפש מצאתי עבודה בטראינה".

אילו שיקולים לקחת בחשבון במשרה החדשה?
"עבדתי כבר מספר שנים בתחום הבדיקות, לכן היו לי קריטריונים מגובשים. חיפשתי בתחום הבדיקות האוטומטיות אחר חברה בגודל ממוצע, כך שלא שלחתי לתאגידי ענק או לסטארט אפים. כמו כן, היה לי חשוב להתקבל לחברה שמשקיעה בעובדיה מבחינה מקצועית ומאפשרת קידום. הייתי מעוניינת להתקבל למקום יציב בו אוכל לצמוח, לעבוד לטווח ארוך ולהשתקע. לאחר חודש של חיפושים נותרו לי 4 הצעות עבודה ביד, כאשר אחת מהן טראינה".

מה גרם לך לבחור בטראינה?
"בסופו של דבר הבחירה נבעה מתחושת בטן. המראיינים היו נחמדים ומקצועיים והעובדים שנפגשתי עימם מצאו חן בעיני. תהליך הגיוס לא היה מפרך במיוחד וכלל ראיון מקצועי עם ראש צוות, ראיון אישיותי מעמיק עם מיכל הרשטיין, מנהלת משאבי האנוש, וראיון נוסף עם מנהל קבוצת הבודקים. מעבר לזה, צוות האוטומציה בטראינה מאד מקצועי ומתעסק עם כלים רבים, כך שישנה אפשרות להחשף לטכנולוגיות שלא הכרתי בעבר, כמו מערכת ההפעלה UNIX".

איך עברה הקליטה שלך בחברה?
"התקבלתי לצוות קטן יחסית, כבודקת השלישית בצוות. הוכנה לי תוכנית הכשרה מסודרת, במהלכה הוצמדתי למחלקות השונות בארגון ולמדתי באופן יסודי על מוצרי החברה והטכנולוגיות. לאחר חודשיים ביצעתי בדיקות באופן עצמאי".

מדוע המשכת לעבוד כבודקת ולא חיפשת משרות כמתכנתת?
"התאהבתי בתחום הבדיקות מהחברה הראשונה בה עבדתי. כמתכנת טווח הראייה שלך מאוד ממוקד, בעוד ראיית הבודק מעמיקה יותר ומתפרסת על כל שלבי תהליך פיתוח המוצר מכל ההיבטים - מבחינת חווית משתמש, מבחינת הפיתוח ועוד. מעבר לכך, כמומחה לבדיקות אוטומטיות ניתן לפתח כלים ולכתוב קודים של בדיקות. מדובר בתפקיד המשלב יתרונות של בדיקות ושל תכנות יחד".

מה לדעתך יתרונותיו של איש QA?
"כשחיפשתי עבודה שמתי לב שקיים ביקוש רב במיוחד לבדיקות אוטומטיות. ערך הבודקים כיום עלה, וקיים צורך בכל חברת הייטק בצוות QA, לכן מפתחים היום את התחום ומשקיעים בעובדים אלה".

מיכל הרשטיין, מנהלת משאבי האנוש, מספרת על החברה:
"טראינה, אשר נוסדה בשנת 2000, מפתחת ומשווקת פתרונות טכנולוגיים לשוק הפיננסי. לקוחותינו העיקריים הם מוסדות בנקאיים ופיננסים בינלאומים מהגדולים בעולם. אנחנו מונים כ- 120 עובדים, הנמצאים במספר אתרים: משרדי ההנהלה שבמנהטן, במרכז הפיתוח בת"א ומשרד המכירות בלונדון. לאחרונה נמכרנו לתאגיד ICAP הבריטי, כאשר מדובר ברכישה הראשונה שלהם בישראל". 

כיצד תורם לכם שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט?
"ג'ובנט הוא האתר העיקרי איתו אנו עובדים. דרך האתר אנו מקבלים קורות חיים ממוקדים ואיכותיים. לראייה, גייסנו  כ- 7 משרות דרך ג'ובנט, ביניהם משרת CM (מנהל תצורה) שזו משרה קשה מאד לגיוס".

עמית, את מרגישה שהגעת למקום הנכון?
"אני מרגישה שאני לומדת כל הזמן. הצוות שלי, אשר נותן שירותים בעלי חשיבות רבה למחלקת הפיתוח, מאד מקצועי ובעל תפקיד משמעותי בחברה. האפשרויות לבדיקות אוטומטיות פה פתוחות מבחינה מקצועית ואפשר לפתח כלים רבים ולהתפתח.
מעבר לזה, טראינה מורכבת מסט של אנשים נפלאים ובעלת אווירה מצוינת. אני מאד מרוצה מכל הבחינות ואכן במהלך שבעת החודשים שאני כאן, צירפתי שתי חברות באמצעות שיטת חבר מביא חבר".

אילו המלצות יש לך למחפשי העבודה?
"חשוב להגדיר מה אתה מחפש בכמה שיותר חיתוכים כדי לא ללכת לאיבוד, ולבנות קריטריונים לפי סוג חברה, מיקומה וכו'. כמו כן, מניסיוני אני יכולה להעיד שחשוב לא להיות מקובע, הכל אפשרי ולפעמים שינוי הוא דבר טוב".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  
 

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin