חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סנטר נכסים Ramot AC נכסים סופר פארם

סיפור הצלחה – מירלה כהן, מנתחת מערכות, הייטקס אפליקיישנס / הדס שמעוני

מירלה כהן, 40, עבדה במקומות עבודה שונים ואף שינתה כיוון מקצועי, כאשר לאחר שנתיים כיועצת חינוכית החליטה לחזור לשורשים, לתחומי האלקטרוניקה והמחשבים, אליהם נחשפה לראשונה בתיכון. לפני כשנה מצאה מירלה את עבודתה כמנתחת מערכות בחברת פרטנר תקשורת, דרך חברת הייטקס אפליקיישנס, משרה אותה מצאה באמצעות אתר ג'ובנט.

"עברתי הסבת אקדמאים לתכנות מערכות מידע ומיד לאחר הקורס התחלתי לעבוד בחברת אורבוטק, כאשר במהלך העבודה עברתי התמחות בניתוח מערכות. עם לידת בני השלישי, החלטתי להישאר מעט בבית עם התינוק ולאחר שנה חזרתי למעגל מחפשי העבודה. זמן קצר לאחר מכן התקבלתי להייטקס אפליקיישנס".

הייטקס אפליקיישנס בע"מ הינה חברת שירותי מחשוב המתמחה ביישום אפליקציות ארגוניות, בדגש על מערכות ERP - אורקל אפליקיישנס, CRM ו- BI. הייטקס מספקת ללקוחותיה בכל אחד מתחומי הפעילות שלה, את השירותים הבאים: יועצים מומחים, הדרכה והטמעת מערכות, בדיקות תוכנה, ניהול פרויקטים ועוד.


מירלה כהן, מנתחת מערכות


אילו שיקולים לקחת בחשבון כשהתחלת לחפש עבודה?
כפי שציינתי, לאחר לידת בני השלישי החלטתי "לנטוש" את שוק העבודה ולהפוך לאמא במשרה מלאה לפרק זמן של שנה. כשהתחלתי לחפש עבודה, למרות ניסיוני הקודם בתפקידים ניהוליים, הצבתי לעצמי מספר גבולות, ביניהם שעות עבודה נוחות, מקום עבודה מעניין וחברה נעימה וטובה. כמו כן, רציתי להשקיע ולתרום יותר בתחום ניתוח מערכות מאשר בתחום הניהולי.

מה משך אותך לתחום ניתוח המערכות?
תחום ניתוח המערכות שונה במהותו מתחום התכנות, מבחינת אופי העבודה ותחומי הפעילות. מאחר והגעתי מעולם התכנות, הרגשתי שחסר לי המגע הישיר עם הלקוח, האינטראקציה עם אנשים, ולכן החלטתי להתמחות ולהתעמק בתחום ניתוח מערכות, שמשלב חשיבה לוגית, יצירתיות, הבנת תהליכים עסקיים וניתוחם בהתאמה לדרישות שמציב העסק בתחומי המחשוב.

כיצד ניהלת את תהליך החיפוש? לאילו תפקידים הגשת מועמדות?
שלחתי קורות חיים לחברות השמה, ובמקביל נרשמתי לאתרים המרכזיים לחיפוש עבודה, ביניהם אתר ג'ובנט הידידותי, שמאפשר חיפוש נוח, מהיר וממוקד. שלחתי בתפוצה רחבה קורות חיים לכל תפקיד שנראה על פניו מרתק ולאחר מכן ערכתי סינון לכל הפניות שקיבלתי, על פי הקריטריונים שהצבתי לעצמי. 
חיפשתי משרות שאינן ניהוליות, אשר מתמקדות בתחום ניתוח המערכות ושמאפשרות עבודה במשרה חלקית. היה מאוד חשוב לי השילוב בין תפקיד מאתגר, המציע אלמנטים חדשניים ומעניינים, עם זמן איכות עם ילדיי במינון הנכון.

נכנסת מהר לעניינים? הרי לפני כן לא עבדת במשך שנה...
כמו בכל עבודה חדשה, בהתחלה חששתי מעט מהעובדה שאיני בכושר, שכן מאז עבודתי האחרונה חלפה כאמור שנה. לא הכרתי את מהות החברה ופעילותה. מהר מאד למדתי אודות החברה וכן התמחיתי על מערכת שהייתה חדשה עבורי. בסופו של דבר הקליטה חלפה לאחר זמן קצר ואף נהניתי מימיי הראשונים, למרות הלחץ מהכניסה לתפקיד חדש.

במסגרת תפקידך בפרטנר, על אילו פרויקטים את עובדת?
בפרטנר אני עובדת במחלקת CRM - בניתוח מערכות סיבל. העבודה מתרכזת בהבנה של פרויקטים שפרטנר משיקה, כגון מסעות פרסום, רגולציות שיוצאות ממשרד התקשורת, כמו איסור משלוח דואר זבל והתאמה למערכת ה- CRM, בכדי לתמוך בכל התהליך העסקי שמציב הפרויקט. אני משתתפת בישיבות חוצות ארגון בכדי להבין, לנתח ולכתוב את האפיון ואת הדרישות והפיתוחים הנדרשים מהמחלקה שלנו בכל פרויקט כזה. כמו כן, אני תומכת במערכת הקיימת ועוזרת לפתור תקלות.

כיצד תוכלי לאפיין את חברת הייטקס אפליקיישנס?
הייטקס היא חברה בתהליכי גדילה, אשר מצליחה לשמור על אווירה ביתית. בעלי החברה רואים חשיבות רבה בכך שעובדיהם יהיו מרוצים בכל ההיבטים. המנהלים מצויים בקשר מתמיד עם כל עובדי מיקור החוץ ומשתדלים לתת מענה מהיר לכל בעיה שמתעוררת.

האם את מרגישה שאכן התקדמת מבחינה מקצועית מאז שהגעת לכאן?
בהחלט. הגעתי למקום אליו שאפתי ולמעשה תפקידי כמנתחת מערכות בחברת פרטנר עונה על כל רצונותיי והקריטריונים שהצבתי לעצמי. מבחינה מקצועית התקדמתי רוחבית ופיתחתי מיומנויות בכלים נוספים. עד לפני שנה התמחיתי בעיקר באורקל אפליקיישנס ו- BI- סיבל אנליטיקס (Siebel Analysis) וכיום התפתחתי גם לכיוון ה'סיבל' כמנתחת מערכות בתחום מערכות CRM.

האם ניתן להגדיר את ה"שידוך" שלך עם הייטקס כהצלחה?
בוודאי, הן מבחינה מקצועית והן אישית. אני שמחה שנפל בחלקי להגיע לחברה חמה ורגישה לעובדיה, כאשר תמיד יש עם מי לדבר ולשוחח גם מעבר לצורכי עבודה. חשוב לי שבחברה השתדלו מאוד למצוא את המקום המתאים ביותר עבורי - פרטנר.

האם יש לך המלצה למחפשי עבודה?
כן, חשוב לכתוב קורות חיים בצורה נכונה ומושכת את העין, באופן מתומצת וכמה שיותר עסקי. כמו כן, כאשר מגיעים לראיון עבודה, להדגיש בראיון את הצדדים החזקים שלנו באותו תחום, להגיע עם בטחון עצמי ולשדר רוח חיובית.

שגיא פלד, מנכ"ל משותף יחד עם יואב נהוראי, כיצד שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט תורם לתהליך הגיוס שלכם?
אתר ג'ובנט בהחלט תורם ומייעל את תהליך הגיוס שלנו. אנו מקבלים מהאתר באופן שוטף קורות חיים רבים ואיכותיים, למגוון התפקידים שאנו מפרסמים.

האם הייטקס אפליקיישנס מושפעת מהמשבר הכלכלי העולמי?
כמו חברות רבות גם עלינו יש השפעה כזו או אחרת. כמות התפקידים שהלקוחות שלנו דורשים ירדה ואיכות האנשים שהלקוחות קולטים היא מאוד גבוהה, בשל ההיצע הרב של מועמדים פוטנציאליים. כדי להתמודד עם המצב אנו בוחנים את המועמדים שאנו שולחים לחברות בצורה מאוד מעמיקה ובמקביל למשבר הכלכלי והמיתון, בחודש האחרון נכנסנו לייצוג והטמעת מוצר חדש בתחום מערכות תווכה (Middleware).

לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin