חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות חמות

חברות מגייסות

סיפור הצלחה – ערן שיבי, מתאם E2K, פריץ קומפניס בע"מ / הדס שמעוני

מזה שנתיים עובד ערן שיבי, 30, כמתאם E2K (מערכת מידע) בחברת פריץ קומפניס בע"מ, משרה ייחודית אותה מצא באמצעות אתר ג'ובנט. ערן, שחלומו היה להיות וטרינר או איש אקדמיה, למד באוניברסיטה ביולוגיה, אך לפני מספר שנים החליט לעבור הסבה ולהתקרב לעולם ה- IT. במהלך לימודיו עבד כנציג מכירות בחברה גלובלית לשילוח בינלאומי. לשמחתו, לאחר ההסבה התקבל לתפקיד חדשני בפריץ קומפניס, המשלב יכולות טכנולוגיות עם עולם השילוח והלוגיסטיקה.   

על חברת פריץ קומפניס מקבוצת UPS ישראל:
חברת פריץ קומפניס מקבוצת UPS ישראל, המובילה בתחום שירותי הלוגיסטיקה הגלובליים, מפתחת, מטמיעה ומיישמת פתרונות הנמצאים בחזית הטכנולוגיה והמקיפים את מכלול המרכיבים של ניהול החומר בשרשרת האספקה הלוגיסטית. החברה נחשבת לאחת החברות המובילות בתחום השילוח הבינ"ל ושרשרת האספקה בארץ, עם ותק וניסיון של 18 שנים. לחברת פריץ בישראל כ- 1,500 לקוחות פעילים בתחומי הלוגיסטיקה השונים. על לקוחות אלו נמנים: HP אינדיגו, טבע, NICE, לומניס, נטפים, נייקי ועוד.

בחברה מועסקים כיום למעלה מ- 400 עובדים, בשישה משרדים ובשלושה אתרים לוגיסטיים של החברה. בתחילת שנת 2001 נרכשה חברת פריץ העולמית ע"י חברת UPS, וכיום היא מהווה חלק אינטגרלי מחברת UPS Supply Chain Solutions העולמית.ערן שיבי במשרדי חברת פריץ קומפניס בע"מ  

מדוע החלטת לשנות כיוון ממדעי החיים לעולם הטכנולוגי?
"אני אדם פרקטי, שאוהב לראות תפוקות ותוצאות באופן מיידי. לעומת העולם האקדמי, תחום ה- IT הוא דינמי והתהליכים בו מהירים. כחוקר אצטרך לחכות שנים רבות על מנת לראות פירות מהעבודה הקשה. מעבר לכך, עוד מילדות התחברתי לעולם המחשוב, ושירותי הצבאי כקצין קשר היו חיזוק נוסף למעבר לעולם ה-IT. לכן, עברתי קורסים שונים בטכנאות מחשבים ותשתיות, ניהול רשתות ובדיקות תוכנה".

"לפני שהגעתי לפריץ קומפניס עבדתי כאחראי יבוא בחברה שייבאה מוצרי ציוד רפואי. הצורה שבה עבדנו הייתה לי כבית ספר בעקבות הקפדת יתר על חוקי היבוא. לאחר פחות משנה החלטתי לעזוב".

מדוע החלטת לעזוב לאחר שנה בלבד?
"צברתי ידע רב בתחום היבוא והיצוא, אולם שיטות העבודה הנהוגות בחברה היו מיושנות ולא התאימו לי. העבודה הייתה אינטנסיבית מידי לאורך זמן והביאה אותי לידי שחיקה. לכן, התחלתי לחפש עבודה במקביל".

היכן הפצת קורות חיים?
"התמקדתי באתר ג'ובנט וחברות כוח אדם, שהוכיחו עצמם בעבר ככלים יעילים לחיפוש עבודה. נעזרתי בחברים שהכרתי מחברות השילוח והעברתי קורות חיים לרכזת כוח אדם שהכירה אותי אישית".

לאילו משרות הצעת מועמדות?
"הפצתי קורות חיים באופן ממוקד למשרות שבהן קיים שילוב של תחום ה- IT עם עולם השילוח. חיפשתי תפקיד שמכיל עבודה עם טכנאות ומערכות טכנולוגיות, יחד עם עבודת שטח ואינטראקציה עם אנשים בחברת שילוח דינמית. מדי יום נכנסתי לאתרים והפצתי קורות חיים בצירוף מכתב אישי ובו פירטתי על הרקע והניסיון שצברתי במהלך השנים. קיבלתי מענה נרחב לתפקידי מכירות ולתפקידי הנהלה, למנהל יבוא או מנהל מכירות, אולם התעקשתי למצוא משרה שיש בה נגיעה למחשוב". 

עבדת בחברות שילוח במשך מספר שנים, האם הכרת את חברת פריץ קומפניס?
"לפני מספר שנים הגעתי לראיון לתפקיד ייצוא אווירי בפריץ, כאשר חיפשתי עבודה. רכז הגיוס דאז, יונתן שרצר, התרשם מכישוריי, מהניסיון ומהידע שהיה לי, אך תיאור המשרה לא ענה על ציפיותיי. לאחר שנה, יונתן נתקל שוב בקורות חיי, שכעת הכילו רקע טכנולוגי, והחליט לזמן אותי לראיון".

כיצד נערך תהליך הגיוס לתפקיד מתאם E2K?
"יונתן התקשר אליי ובהתאם לנתונים מהראיון הקודם, קיצר את התהליך וזימן אותי מיד לראיון עם המנכ"ל. במהלך הראיון הסביר לי המנכ"ל על התפקיד החדש – שלא היה כמותו בעבר ועל תוכנת E2K, שנכנסת לראשונה לפריץ. הציפייה ממני הייתה לבנות את התפקיד מאפס, ללמוד על התוכנה החדשה באופן עצמאי, כשבסופו של דבר המטרה היא להטמיע את המערכת בחברה. התפקיד, הכולל שילוב נדיר של פיתוח ועבודה מול גורמים רבים בנישת השילוח, מאד מצא חן בעיניי. זמן קצר לאחר מכן יונתן הודיע לי שהתקבלתי".

איזו מן תוכנה היא E2K?
"E2K היא למעשה מערכת מידע שחברת UPS מפעילה בכל העולם. המערכת מנהלת את תהליכי העבודה בחברת השילוח, משלב הוצאת ההזמנה ועד סגירתה. במסגרת תפקידי אני משמש כאיש הקשר מטעם החברה, האחראי לכל הקשור במערכת E2K, מרמת ההפעלה של התוכנה, הבנתה והטעמתה בקרב העובדים ובניית תהליכים חדשים היוצאים ממנה". 

יונתן שרצר, כיום מנהל ההדרכה של החברה, כיצד נערך תהליך ההשמה לתפקיד?
"תהליך הגיוס ארך זמן קצר, מכיוון שהדרישות המקצועיות היוו שילוב נדיר של תכונות, מועמד בעל פרופיל מאד ספציפי. לכן, לא היה צורך בסינון רציני שכרוך במרכז הדרכה, אולם העברנו את המועמדים אבחון גרפולוגי שבחן אישיות ומקצועיות. בנוסף, מאחר והמשרה מטריציונית, חוצת ארגון, כל מועמד שנמצא מתאים עבר ראיון מקיף עם המנכ"ל".

מה היו השיקולים שהנחו אתכם לקבל את ערן?
"בעיקר הניצוץ בעיניים, המוטיבציה ורוח העשייה. חיפשנו אדם אנרגטי, סקרן, בעל יחסי אנוש מצוינים, אשר אוהב לעבוד עם מערכות. לערן הייתה התאמה מושלמת, הן מבחינה אישית והן מבחינת הדרישות – הוא התמחה בתיאוריות IT והגיע מעולם התוכן של השילוח. מיד הוא הסתמן כמועמד אשר יוכל לאייש את התפקיד בהצלחה".

ערן, איך עברו ימיך הראשונים בחברה?
"מאחר ומדובר בתפקיד חדש שלא אויש מעולם, עיקר הלמידה הייתה עצמאית ואישית, תוך הכוונה והדרכה על עולם השילוח בו מתמחה פריץ קומפניס. מערך ההדרכה של פריץ מאד מפותח ומאורגן, כך שכל העובדים, חדשים וותיקים, עוברים השתלמויות והדרכות לעיתים קרובות.
כמתאם E2K, אני למעשה נותן השירות היחידי בתחום. המשרה חוצת חברה, כך שרוב התהליכים בחברה נוגעים במערכת הזו, ופה חשיבותה".

כיצד תאפיין את סביבת העבודה בפריץ?
"פריץ קומפניס מתאפיינת בעבודה צוותית, מתוך מחויבות ומסירות להצלחת החברה. קיים אמון מלא בהנהלה, היחס הינו אישי והאינטראקציה "בגובה העיניים". הפה והלב באותו המקום. אין דיסוננס. כמו כן, אני בפריץ מזה שנתיים, וקיימת מגמת התרחבות מתמדת אך יציבה". 

לאחר שנתיים תוכל לומר שאתה מרוצה מתפקידך ומהתנהלות החברה?
"בהחלט כן. מימיי הראשונים בחברה קיבלתי תמיכה מקצועית לצד יחס אישי מהמנכ"ל. מעבר לידע, למקצוענות ולפריסה הבינלאומית, אני נהנה לעבוד מול הממשקים השונים בחברה ורואה בפריץ אופק מקצועי וכיוונים רבים להתפתחות. מעבר לזה, ישנה תחושה של צעידה קדימה, דינאמיות וחדשנות. מדי יום אני לומד ונחשף לנושאים חדשים. אין רגע דל. אני יכול לאחל לכל חברה להתנהל בצורה דומה לפריץ, חברה יציבה, יוקרתית ומתוחכמת, בה הכל נעשה בגובה העיניים".

אילו המלצות יש לך למחפשי העבודה?
"לדעתי, בעת שליחת קורות החיים, כדאי למועמד להיות ממוקד ולכוון לתחום ספציפי. כמו כן, מאחר ולעיתים מחלקת משאבי האנוש מקבלת אליה כמויות עצומות של קורות החיים הכתובים בצורה שבלונית, אני ממליץ להוסיף מכתב אישי בגוף המייל, שיכיל שם פרטי, התמחות ותיאור על הרקע המקצועי. אני מאמין שהתוספת הזו מאד אפקטיבית ויוצרת מסגרת אישית להמשך ההתקשרות עם מחלקת משאבי האנוש". 

רויטל לוי, מצוות משאבי האנוש של פריץ קומפניס, מספרת על שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט:
"היתרון המובהק של אתר ג'ובנט הוא ללא ספק היכולת לאתר קורות חיים ממוקדים, הזהים לפרופיל המקצועי של המשרה. שירות סינון קורות החיים של האתר מספק מענה לצרכינו ומוריד מהעומס. אנו מאד מרוצים. פריץ נמצאת במגמת צמיחה מתמדת ולכן צופה עוד שנים של שיתוף פעולה עם אתר ג'ובנט".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

מחפשים עבודה? 

מחפשים עובדים? 

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Linkedin