חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

סופר פארם סנטר נכסים אלעל tleperformance

V-ness – גם בתקופת מיתון, לא מתפשרים על האיכות/ טל בן-ברוך

V-NESS, חטיבת הבדיקות בנס טכנולוגיות, הוקמה לפני כ- 8 שנים ומעסיקה כ- 400 עובדים, היחידה מספקת שירותי QA (בדיקות תוכנה ואבטחת איכות) לחברות המובילות במשק הישראלי. על פי דירוג STKI לשנת 2008, V-NESS היא חברת הבדיקות הגדולה ביותר בארץ, בהיבטים של מספר העובדים, היקף המכירות, כמות הפרויקטים וכמובן גודלם. עומר דרור, מנכ"ל V-NESS, מספר לג'ובנט על השינויים בשוק ה-QA, על שירותי החברה והייחוד שלה כחלק מחברת נס טכנולוגיות.

מה מאפיין את תחום ה- QA כיום?
לאור המשבר הכלכלי העולמי, אותו חווה השוק כולו, חברות מצמצמות תקציבים ובשל כך, כל פרויקט נבחן מנקודת מבט כספית ותקציבית. כמנהלי בדיקות, חשוב לדעת מצד אחד, לייעל את תהליך הבדיקות ומצד שני, לא להגדיל את הסיכון לטעויות על ידי צמצום הבדיקות ועומקן. כחברה בעלת ניסיון רב שנים בפרויקטי בדיקות מורכבים ומגוונים, הידע והמתודולוגיה של V-NESS מאפשרים לעובדים לתעדף נכון את הנושאים השונים, לנתח את הסיכונים ולייעל את מערכת הבדיקות ואבטחת האיכות, אשר בסופו של דבר תביא ללקוח חסכון כספי, תשמור על רמת הסיכון הקיימת ואף תקטין אותה.

מה החשיבות של בדיקות התוכנה בארגון?
נושא בדיקות התוכנה משולב בעומקם של תהליכי הפיתוח בארגון ולכן, יישום נכון של הבדיקות מהווה גורם קריטי בהצלחתו של הארגון לספק את המערכות אותן הוא מפתח, בזמן ובאיכות שהוגדרו. אחת האפשרויות ליישום מוצלח של נושא בדיקות התוכנה בארגון, היא ביצוע בדיקות באמצעות "שירות מנוהל". כאשר ארגון מחליט לקבל שירות כלשהו במתכונת של שירות מנוהל, הוא בעצם בוחר להעביר את האחריות בתחום זה לספק המתמחה מקצועית, טכנולוגית ותפעולית במתן השירותים הרלוונטיים.


עומר דרור, מנכ"ל V-NESS

מדוע חברות מעדיפות להעסיק גורם חיצוני בתחום ה-QA?
חברות ישראליות רבות הגיעו למסקנה כי העברת תחום בדיקות תוכנה ואבטחת האיכות לספקי שירות חיצוניים הינה צעד יעיל וחסכוני. ככל שגדלה מורכבות השימוש במערכות טכנולוגיות – ברמות היישום, מערכת ההפעלה והחומרה – גובר הצורך לבדוק, לנתח ולוודא שכולן פועלות חלק. שילוב בין צורך זה לבין תקציבי IT נמוכים, הניע ארגונים מובילים להעביר את האחריות על תהליכי אבטחת איכות ותהליכי בדיקות תוכנה – לספקי שירות מיקור חוץ.
באמצעות שירות מנוהל של בדיקות תוכנה, יכולים הארגונים, ברוב המקרים, להשיג רמה גבוהה יותר של איכות המערכת המפותחת. שירות מנוהל הכולל כלים מתקדמים, אף מאפשר להציג בפני הלקוח תמונה מלאה ובקרה על הנעשה במסגרת השירות בכל נקודה לאורך תהליך הפיתוח. גורם נוסף חשוב להצלחת השירות המנוהל בתהליך הפיתוח, הוא נכונות הארגון והספק להיכנס לתהליך שיתוף פעולה ארוך טווח, ברמת שקיפות גבוהה במיוחד.

מה הייחוד של V-NESS בשוק ה-QA?
ב- V-NESS אנו עובדים עם כל הכלים והמוצרים המוכרים והמובילים בשוק בדיקות התוכנה, בהתאם לצרכי ודרישות הלקוח. אנו ממנפים את הניסיון והידע הרב שנצבר אצלנו, על מנת להעניק ללקוחות החברה את השירות המקצועי והאיכותי ביותר.
בשל היותנו חלק מחברת נס טכנולוגיות, יש לנו את האפשרות לעבוד במודל Near Shore בנתניה, תל אביב ובאר שבע. לפני כשלוש שנים הקימה נס מרכז פיתוח בבאר שבע, אשר הוקם בשיתוף משרד התמ"ת. מרכז זה מעניק ללקוחות החברה שירות בכל זמן ומצב ומסייע להם להוזיל את עלויות הפיתוח, להתמודד עם תקופות עומס ולייעל את העבודה.

אילו חידושים טכנולוגיים פיתחתם לאחרונה?
בכל שנות קיומה, V-NESS מובילה את השוק במגוון תחומים טכנולוגיים ומודלים תפעוליים חדשניים. בשנה האחרונה אנו משקיעים מאמץ מיוחד בתחום של "בדיקות נגישות", העוסק בנגישות של בעלי מוגבלויות שונות לאתרי אינטרנט, עם דגש על אתרים ממשלתיים ופיננסיים. כ- 25% מהאוכלוסייה לא נגישה לאתרים ובמדינות שונות בעולם הגדירו סט של סטנדרטים וקריטריונים, אשר הופכים את האתר לנגיש גם עבורם. למעשה, בישראל התחום נמצא עדיין בראשית דרכו, ו- V-NESS היא החלוצה שלו. במסגרת פעילותינו בתחום פיתחנו כלים ומתודולוגיה לבדיקת נגישות של אתרים והתאמתם לסטנדרטים המקובלים בעולם.

מה הם השירותים שמציעה V-NESS בתחום ה- QA?
מסגרת השירותים שלנו כוללת גיבוש אסטרטגיה, ייעוץ וליווי בהקמת מערכות בדיקות איכות, כמו כן אנו מציעים ייעוץ, ליווי ויישום של פתרונות ניהול בדיקות; תכנון וביצוע בדיקות עבור כל פלטפורמה, טכנולוגיה ומערכת הפעלה, תוך שימוש בכלי בדיקות אוטומטיות ומתודולוגיות ייחודיות; V-NESS מתכננת ומבצעת את כל סוגי הבדיקות לכל אורך מחזור החיים של המערכת הנבדקת, ביניהן: בדיקות קבלה, בדיקות רגרסיה, פונקציונאליות, עומסים, ביצועים וזמני תגובה, יכולת גידול (Scalability) ותאימות (Compatibility Testing), ובדיקות אבטחת מידע ועמידות בפני חדירות (Intrusion Detection).

מהו היתרון והערך המוסף שמביא עימו כוח האדם של V-NESS?
העובדה ש V-NESS שייכת לחברת נס טכנולוגיות, מעניקה לנו יתרונות רבים, הבולט ביניהם הוא המעטפת האקדמית של מכללת נס (Ness IIT Business College), איתה יש לנו שיתוף פעולה – במסגרתו מוכשרים בודקי תוכנה, שנהנים מהידע והמקצועיות של מרצי ומדריכי המכללה. במכללה מתקיימים מדי שנה קורסים רבים אשר מכשירים מעל ל- 100 עובדים בשנה, ובכל קורס אנו מאתרים את הסטודנטים האיכותיים ביותר ומגייסים אותם כעובדים אצלנו.

גם העובדים הוותיקים בנס יכולים ללמוד במכללה?
מכללת נס אחראית על תהליכי ההכשרה של המועמדים והעובדים הקיימים ב- V-NESS. במסגרת זו מתקיים
V-NESS Academy, הנערך מדי שנה, בו אנו מבצעים סקר בקרב עובדי ומנהלי החברה במטרה לשמוע על הצרכים והרצונות המקצועיים שלהם ועל התחומים בהם הם מבקשים להעמיק את הידע המקצועי ובהתאם לתוצאות הסקר, נפתחים עבורם מסלולי הכשרה במכללה. המסלולים שחוזרים על עצמם לאורך השנים הם בדיקות תוכנה למערכות מרובות תקשורת, מערכות זמן אמת (Real Time), בדיקות אוטומטיות וקורסים מתקדמים, אשר שמים דגש על ניהול סיכונים וניהול פרויקטי בדיקות.
עובד של V-NESS נחשף במהלך עבודתו בחברה, לטכנולוגיות חדשניות ולמגוון פרויקטים, כולם גדולים ומורכבים. כך מגיע העובד לפרויקט חדש, לאחר שצבר בפרויקטים דומים ידע וניסיון, שאותם לא הייתה לו אפשרות לצבור במקום אחר. עובדי V-NESS מבצעים את פרויקטי הבדיקות של החברות המובילות במשק הישראלי והודות לכך מקבלים ראיה רחבה יותר של התחום.

באילו שווקים אתם פועלים?
כיום, ל- V-NESS מעל ל- 60 לקוחות פעילים, כאשר החברה ממוקדת בשלושה מגזרים עיקריים: המגזר הפיננסי, המגזר הביטחוני וחברות טלקום והייטק. V-NESS מנצלת את היתרון שלה לגודל ופיתחה מודלים תפעוליים המאפשרים לה לשמש כמעין בולם זעזועים לשינויים בתוכניות העבודה ובצרכים של הלקוחות. חברות מתעשיית הטלקום וההייטק מתאפיינות בדרך כלל בפעילות שבחזית הטכנולוגיה ופועלות בתנאי שוק מאוד תחרותיים ועל כן מעניקות דגש רב לנושא של Time to market. ל- V-NESS ניסיון עשיר בהקמת מערכות בדיקות וייעול תהליכים בחברות טכנולוגיות ומכירה היטב את הצרכים המיוחדים שלהן.

אילו חברות נמנות על הלקוחות של V-ness?
בין לקוחות V-NESS במגזר זה ניתן למצוא למשל את ICQ, אשר פועלת בשוק המאופיין בתחרות עזה ועל מנת להישאר במרוץ חייבת לחדש את המוצר ולהוציא גרסאות מעודכנות בתדירות גבוהה. לאחר שבמשך שנים העסיקה קבוצת בודקים גדולה שעלותה הייתה קבועה ולא השתנתה גם בתקופות של המתנה בין בדיקות, החליטה ICQ בשנת 2004 להעביר את האחריות הכוללת על פעילות אבטחת איכות התוכנה לידיה של V-NESS, אשר בנתה עבורה פתרון שיאפשר גמישות ודינאמיות בפעילות הבדיקות, במסגרתו עברו רוב הבודקים להיות מועסקים ב- V-NESS, שאחראית להגדלת כוח האדם במידת הצורך, על מנת לספק את הדרישות בכל נקודת זמן. כך הצליחה ICQ להשיג את יעדי החיסכון שקבעה לעצמה והקטינה משמעותית את עלויות אבטחת האיכות, כל זאת תוך שיפור משמעותי באיכות הבדיקות.

לסיום, מה התחזית לשנה הקרובה בתחום ה- QA?
אין ספק שהשנה הקרובה היא "שנת ההתייעלות והחיסכון". אנחנו רואים שיותר ויותר לקוחות פונים אלינו על מנת להקים עבורם מערכי בדיקות אוטומטיים המבוססים על כלים ומתודולוגיות ייחודיות. פתרונות ה- near shore שלנו בארץ מתרחבים ורבים המקרים של לקוחות הפעילים בחו"ל, אשר מעוניינים לשלב את יכולות V-Ness בארץ יחד עם יכולות נס בעולם. אנחנו צופים גידול בהקמת מרכזי בדיקות מבוזרים על פני הגלובוס אך מנוהלים מהארץ (לנס 18 מרכזי פיתוח ובדיקות במגוון מדינות בעולם).

לכתבה באנגלית

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin