עבודה מהבית


יותר ויותר חברות מציעות משרות דרושים ו
מגייסות עובדים לביצוע עבודות דרך האינטרנט במקום לדרוש מהם להגיע בכל ימות השבוע למשרד, ובכך חוסכות לעצמן מעמסות כלכליות כבדות (תשלומי נסיעות על בסיס יומי, חשבונות חשמל וכו'), ולעובדים- את המתח הכרוך בלהגיע לעבודה חרף פקקי התנועה ובמרוץ תמידי נגד הזמן.

  
  יתרונות העבודה מהבית

עבודה מהבית יכולה להוות מקור הכנסה עיקרי, או נוסף. עובדים ממקצועות שונים, המשתמשים בעבודתם כדרך קבע בעיקר במחשב ובאינטרנט, יכולים לבצע את המשימות הדרושות מביתם בקלות-מבלי לוותר על הזכויות הסוציאליות המגיעות להם כחוק, כשכירים לכל דבר. אחד מהיתרונות הבולטים ביותר בעבודה מהבית הוא כי העבודה מאפשרת פרנסה בכל נקודה על המפה, גם באזורי מגורים פחות מפותחים ומבוססים מבחינה תעשייתית. אפשרויות התעסוקה הן כמעט בלתי מוגבלות וניתנות לבחירה חופשית: ניהול אתרים, שיווק מוצרים, כתיבה ותרגום, עריכה ומדיה, ניהול ומנהל עסקים, מייצגים רק חלק מזערי מהן.

  למי מתאימה עבודה מהבית:

העבודות הנ"ל מתאימות בעיקר לבעלי משמעת עצמית גבוהה המסוגלים להקציב לעצמם מספר שעות אינטנסיביות ביום המוקדשות אך ורק לעבודה. למתקשים, קיימות גם עבודות משולבות: עבודה מהבית וקפיצה למשרד פעם-פעמיים בשבוע, או לחלופין: עבודה בסופי השבוע שנעשית רק או בעיקר מהבית.

  חוקים ודינים הנוגעים לעבודה מהבית

החוקים והדינים הנוגעים לעבודה מהבית קיבלו תוקף משמעותי בעיקר בשנתיים האחרונות. הצעות חוק הנוגעות לעובדים שכירים מול פרליאנסרים ותנאי ההעסקה של השניים-עולים בסדר היום בכנסת באופן קבוע.

   כיום ניתן לעבוד בביטחון מלא מהבית ללא חשש מניצול כלכלי מצד אף גורם (פרטי או ציבורי) בזכות החוקים הבאים:
  1. על אף שרוב העבודה נעשית באופן פיזי מהבית, על המעסיק להחזיר לעובד חלק נכבד מהתשלום או תשלום מלא הנוגע לדמי נסיעה במידה ונערכה פגישה שלא במתחם המגורים של העובד, ובמקרים מסוימים מגיעים לעובד גם החזרים כספיים הנוגעים להוצאות שהן לטובת העסק כמו: טלפון, אינטרנט, וכיבוד.

  2. התנאים הסוציאליים של השכיר העובד מהבית זהים לאלו של העובדים מהמשרד, וכוללים: פנסיה, ימי מחלה, חופשות, דמי הבראה ואף פיצויים במקרה של פיטורין.

  3. עובד פרילאנס לעומת זאת, מקבל רק את הזכויות אשר חתם עליהם מול האדם/החברה המקבלים ממנו שירות, וכל מקרה של הפרת ההסכם מצד אחד מהחותמים, עלול להיגרר להליך משפטי. עובד פרילאנס לא יקבל משכורת של 150% במקרה של עבודה ביום מנוחה, אלא אם סוכם אחרת מול מקבלי השירות.

החוקים הנ"ל מעוגנים בחוק ומטרתם להגן ולשרת את האינטרסים של העובדים מהבית, בכדי שיוכלו לעבוד בתנאים האופטימאליים ולבצע את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

קיימות עשרות משרות עבודה מהבית באתר jobnet

  בהצלחה במציאת עבודה מהבית!

תן למשרות שלנו לחפש אותך - חינם!