חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות אליהן פנית

משרות מסומנות

משרות חמות

חברות מגייסות

Ramot סנטר נכסים AC נכסים tleperformance

סיפור הצלחה – לילית חננאל, מנהלת משאבי אנוש וקרן ורסנו, מזכירת חברה, אופטימום שיטות ופתרונות / הדס שמעוני

בכתבה הבאה נביא את סיפורי ההצלחה של עובדות חברת אופטימום – לילית חננאל, 31, מנהלת משאבי האנוש של הקבוצה, בוגרת תואר שני במנהל עסקים ובעלת ניסיון רב שנים בגיוס כח אדם, וקרן ורסנו, בת 25, מזכירת החברה. לאחר שלושה ימים בלבד התקבלה לילית לאופטימום, וכמנהלת משאבי אנוש משימתה הראשונה הייתה גיוס מזכירת חברה. תוך זמן קצר איישה לתפקיד את קרן, שלימים הוכחה כגיוס מוצלח. שתיהן מצאו את עבודתן באופטימום שיטות ופתרונות לפני כארבעה חודשים באמצעות אתר ג'ובנט.

על אופטימום שיטות ופתרונות:
חברת אופטימום שיטות ופתרונות מקבוצת אופטימום, מתמחה בתיעוד טכני הנדסי של מוצרים ומערכות, והעברתם משלבי התכנון והפיתוח לשלבי הייצור וההרכבה. לחברה יכולות ייחודיות בהכנת תיקי מוצר ותיקי ייצור, תוך שימוש במערכת חזותית המקלה על הלמידה וההטמעה של הוראות העבודה הנדרשות. אופטימום מבצעת פרויקטים רחבי היקף לטובת שימור ידע בארגונים וחברות, כמו גם פרויקטי העברת ידע בין ארגונים בארץ ובחו"ל.
בין לקוחות החברה נמנים רפאל, אלביט, מוטורולה, אלתא ,HP ,תדיראן, חברת החשמל, נטפים, פלסן סאסא, רולס רוייס ועוד. כיום מונה אופטימום כ- 50 עובדים.


(מימין): קרן ורסנו ולילית חננאל במשרדי אופטימום

סיפור ההצלחה של לילית
עם תום לימודי התואר הראשון במדעי החברה, החלה לילית חננאל את דרכה המקצועית בעולם הגיוס וההשמה כרכזת כח אדם. את מירב הניסיון רכשה לילית בחברת טלדור, כאשר במהלך שלוש שנים התקדמה והתפתחה בחברה, ובין היתר הובילה את מערך הגיוס של חטיבת ה- SAP. בעת שעבדה כמנהלת לקוחות בחברת כוח אדם, החליטה לילית לחפש מקום עבודה חדש.

"בעקבות שינוי משמעותי שהתרחש בחיי, החלטתי לפנות לדרך חדשה מבחינה אישית ומקצועית. שלחתי קורות חיים למספר משרות תוך התמקדות במשאבי אנוש, תחום שבו היה לי ניסיון מועט. הופתעתי כל כך כאשר התקבלתי לאופטימום שלושה ימים לאחר ששלחתי קורות חיים דרך ג'ובנט".

מדוע התחלת לחפש עבודה חדשה?
"הרגשתי חוסר סיפוק מהעבודה ורציתי לשנות כיוון לתפקיד משרדי, ניהולי ומגוון. ללא אתגר החלטתי לאחר 8 חודשים לחפש עבודה חדשה. לא האמנתי כאשר מספר שעות לאחר שליחת קורות החיים זימנה אותי מנהלת משאבי האנוש של חברת אופטימום לראיון".

מה ההבדל המשמעותי בין תחום הגיוס לתחום משאבי האנוש?
"למרות הקרבה ביניהם, תחום גיוס עובדים שונה במהותו ממשאבי האנוש. המטרה בעת הגיוס היא לאייש משרה תוך איתור, מיון והשמה של המועמד המתאים לתפקיד. תהליך הגיוס כולל בין היתר ראיונות טלפוניים ופרונטליים, מקורות גיוס וכו'. תחום משאבי האנוש החל לתפוס מקום משמעותי בראייה העיסקית של כל ארגון. כמנהלת משאבי אנוש אני מתעסקת בנושא השכר, מבצעת הערכות ביצועים, מטפלת בבעיות פנים ארגוניות ועוד". 

היכן הפצת קורות חיים ומה היו שיקולייך כשניגשת לחפש עבודה?
"חיפשתי בכמה אתרי דרושים, תוך התמקדות בג'ובנט. שלחתי קורות חיים לחמש חברות למשרות בכירות בתחום משאבי האנוש. חברת אופטימום הייתה הכי קרובה לחברה הקודמת בה עבדתי, ולכן קבעתי ראיון ראשוני עם המנהלת עוד באותו יום. במהרה התאהבתי בחברה ובתחומי פעילותה, במשרד, בסביבת העבודה ובתפקיד. לא הרגשתי צורך להתחיל תהליך גיוס עם חברות נוספות".

מה מצא חן בעיניך באופטימום?
"מיד לאחר פרסום המשרה נערכו ראיונות מהירים למועמדים לתפקיד מנהל משאבי אנוש. עברתי ראיון ראשון ב- 9 בבוקר ויום לאחר מכן זימנו אותי לראיון עם המנכ"ל, כאשר בד בבד ביטלתי את הראיונות האחרים שהיו לי. עם כניסתי לחברה מצאה חן בעיניי האווירה החברית בין העובדים, המשרדים עצמם והראיון עם מנהלת משאבי האנוש היוצאת היה נעים ונינוח. קיבלתי אנרגיות טובות במהלך התהליך. לעומת שאר המועמדים, לא היה ניסיון רב בעולם משאבי אנוש, אך יחד עם זאת מצאתי חן בעיניהם ברמה האישיותית ובאותו יום זומנתי לחתום על החוזה".

מה היא התרשמותך מהחברה?
"החברה מאופיינת בראש ובראשונה במשפחתיות ודאגה אמיתית מצד הבעלים לעובדים. למעשה בעלי אופטימום הם בעל ואישה ומכאן התחושה החמה של הורים המסורים לילדיהם. כמו כן, מנהלי החברה קשובים לעובדים ומצויים בקשר אישי עימם. המנכ"ל עצמו מאד מפרגן להם ונכון לעזור בכל עת. אני אישית נכנסתי מהר מאד לתפקיד וקיבלתי מהמנכ"ל ומהעובדים לצידי את ההכוונה הנכונה והכלים להיות מנהלת משאבי האנוש".

את רואה בקבלתך לאופטימום סיפור הצלחה?
"בהחלט. אני מאושרת ממקומי כיום. אופטימום היא חברה המעודדת את עובדיה ונמצאת במגמת צמיחה מתמדת. היתרון המובהק נעוץ בגודלה של אופטימום, כאשר היקפה הקטן מאפשר לי לנגוע בתחומים רבים ולרכוש ניסיון בתחומי הרווחה, משאבי האנוש, השיווק, התפעול ובכך לקבל ערך מוסף. מכניסתי לתפקיד קיבלתי אמון רב ונחשפתי לעולם משאבי האנוש בצורה רחבה. אני מוקירה על כך תודה ושמחה להיות חלק אינטגרלי מהחברה".

יש לך המלצות למחפשי העבודה?
"ראשית, חשוב להתאים את קורות החיים למשרה הספציפית באמצעות הרחבה על מקום עבודה והתפקיד הקודם. אני ממליצה על כתיבה נהירה ואטרקטיבית של קורות החיים וכמו כן, רצוי להעבירם בחינה של זוגות עיניים נוספות. בנוסף, ניתן לבצע מעקב לאחר השליחה, להרים טלפון לחברה ולבדוק התאמתכם לתפקיד".

כמנהלת משאבי האנוש של החברה, עד כמה שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט מסייע לכם בתהליך הגיוס?
"ג'ובנט הוא מותג מוכר בשוק העבודה. רוב מחפשי העבודה גולשים באתר מאחר וכל המשרות מתרכזות בו, לכן החלטנו לפרסם בעיקר באתר ג'ובנט. קורות חיים שמתקבלים מצויינים וקולעים לפרופיל המשרה, והיחס של נציגי האתר שירותי, מהיר ויעיל. כיום אנו מפרסמים כשבע משרות באתר והמגמה בעלייה".

סיפור ההצלחה של קרן
לאחר שעבדה כקונדיטורית ומאפרת מקצועית, החליטה קרן ורסנו, במקור ממושב בצפון, לעבור לאיזור המרכז, ולהתנסות בתחום האדמיניסטרטיבי, כאשר בצבא רכשה את הניסיון המקצועי הראשון שלה בתחום כראש לשכת אלוף. נחושה בדעתה למצוא מקום עבודה חדש במרכז, המשלב דינמיות ותוכן חדש עם סביבה צעירה ותוססת, עברה להתגורר בגבעתיים. זמן קצר לאחר שליחת קורות החיים התקבלה לחברת אופטימום כמזכירת חברה, באמצעות אתר ג'ובנט. 

מדוע החלטת לחזור לתחום האדמיניסטרציה?
"עבודת הקונדיטור היא עצמאית ויחידנית, מה שגרם לי להרגיש מעט בודדה במסגרת העבודה ולכן החלטתי לחפש סביבה שונה, צעירה ומאתגרת. בנוסף, מאחר ואופי העבודה הוא רוטיני, לא חשתי ריגוש, וחוסר עניין זה הניע אותי לתור אחר מקום עבודה חדש בו אוכל להנות ולהתקדם".

איך ביצעת את תהליך חיפוש העבודה?
"חברה טובה הכירה לי את אתר ג'ובנט כיעיל ביותר לחיפוש עבודה בתחום. שלחתי קורות חיים בתפוצה רחבה למשרות אדמיניסטרציה ומזכירות, תוך התמקדות בחברות דינמיות גדולות מעולם ההייטק והפרסום. אופטימום הייתה אחת מהחברות הראשונות שחזרו אליי".
 
מדוע בחרת בסופו של דבר באופטימום?
"עוד במהלך הגיוס המראיינים והמזכירות קיבלו אותי בחום וכבר הרגשתי חלק מהחברה. הראיון הראשון עם לילית ארך כשעה והיה לנו חיבור מיוחד, לאחריו עברתי ראיון נוסף קולח ומעניין עם סמנכ"ל התפעול, רמי בר. למרות אופיו המזכירותי, התפקיד במהותו נשמע לי מאתגר, אחראי ומורכב, הדורש ראש גדול ויצירתיות. כמו כן, התחומים שאליהם אחשף במסגרתו הם רבים ומגוונים".

לילית, מה היו השיקולים שהנחו אתכם לקבל את קרן מבין עשרות המועמדות האחרות?
"פרופיל המשרה היה יוצא דופן, מאחר וחיפשנו מזכירה לא שגרתית עם ראש גדול שתהיה חיובית ונעימה, שתבצע את משימותיה נאמנה, אך הכי חשוב שתשתלב מבחינה חברתית בחברה. מועמדת עם להט, ברק בעיניים, יכולת הסתגלות לשינויים והרבה מוטיבציה. קיבלתי קורות חיים של כ- 50 מועמדות, מתוכן זומנו 15 מועמדות מתאימות. כשקרן הגיעה היא מיד מצאה חן בעינינו. החיוך שעל פניה וגישתה החיובית לחיים היא זו ששבתה אותנו. קרן למעשה הייתה הגיוס הראשון שלי".

קרן, איך עבר יומך הראשון בחברה, התרשמת לטובה?
"הקליטה הייתה מהירה מאד וכבר בשבוע הראשון התחלתי לעבוד באופן שוטף. עברתי חפיפה עם מנהלת הפרויקטים שהייתה בעברה מזכירת הנהלה וקיבלתי תמיכה מקצועית ופרגון משאר העובדים. מעבר לכך, קבלת הפנים הייתה חמה ונעימה והרגשתי בבית מהר מאד".

איזו מן חברה היא אופטימום מבחינת אווירה ואנשים?
"אופטימום היא חברה משפחתית, המורכבת מאנשים איכותיים ומקצועיים. המרקם האנושי הקיים מאד מיוחד, שכן ישנם עובדים וותיקים הנמצאים מספר שנים לצד עובדים צעירים. הנהלת החברה נותנת תשומת לב רבה וכבוד לעובדים. למשל, היתה לי יומלדת לפני מספר ימים, ומלבד ברכות מהעובדים, המנכ"ל ברך אותי באופן אישי".

האם את מרוצה מהתפקיד ומהחברה?
"אני שמחה מאד שהתקבלתי לכאן. אני עובדת סביב אנשים צעירים ומעניינים, עובדת מול ממשקים רבים ונחשפת לתחומים מיוחדים ומגוונים, כגון כוח אדם, שיווק, רווחה ועוד. מבחינה חברתית אני מאד נהנית ומאותגרת מקצועית יום יום". 


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית  

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Google+ Linkedin