טיפים לכתיבת קורות חיים

טיפים לכתיבת קורות חיים

בוא נדבר רגע גלויות- יש כמוך עוד המונים.

גם הם כמוך מחפשים עבודה, גם הם השקיעו בהכנת קורות חיים ושלחו כבר ללא מעט מעסיקים פוטנציאלים.

נשמע קצת מדכא? להיפך, אנחנו כאן כדי לעזור לך להצליח בכתיבת קורות החיים שלך בצורה כזאת שתבליט אותך מעל השאר ותעזור לך להתקבל למשרת חלומותייך.

ליקטנו בשבילך 10 טיפים חשובים לכתיבת קורות חיים לפי מגייסים ומעסיקים מובילים בשוק.

לפני שנתחיל חשוב לזכור: בניית קורות חיים בצורה איכותית ויעילה היא למעשה 15 דקות התהילה שלך או במקרה הזה 3 דקות בממוצע- זאת הדרך שלך לשכנע את המעסיק שאתה הוא העובד שבדיוק היה חסר לו.

1.     התאמה כתנאי ראשוני- נשמע בסיסי אך רבים וטובים נפלו כאן לפניכם- אם אתם לא עונים על 80% לפחות מדרישות התפקיד אל תבזבזו את הזמן שלכם ושל המגייס. שלחו קורות חיים למשרה הבאה.

2.     רלוונטיות- התאימו את בניית קורות החיים שלכם למשרה הרלוונטית. הכניסו שינויים, מחקו את המיותר או הדגישו פרטים רלוונטיים לכל משרה.

3.     קצר וקולע- כתבו לפי סדר לוגי הגיוני ובנקודות. הכנת קורות חיים בצורת חיבור או סיפור קצר לא יקרבו אתכם למטרה.

4.     עימוד נכון- יש לרשותכם עמוד אחד וזה הכל. נצלו אותו בחכמה ועצבו אותו כך שהפרטים הרלוונטיים יבלטו

5.     הדגשת היתרון היחסי - זה הזמן שלכם לזרוח! הדגישו דרישות תפקיד קודמות שהעניקו לכם ניסיון ומהווים יתרון רלוונטי למשרה המיוחלת.

6.     הבדל בין עיקר וטפל– כתבו את שם התפקיד ופירוט בשורה -שתיים. כדאי להימנע מתיאורים מייגעים. המגייס בודק גם את היכולת שלכם להגיע לנקודה בזריזות ובבהירות.

7.     נראות ואחידות- שמרו על כתיבת קורות חיים במסמך אחיד וברור- פונט אחד, ללא הדגשות מיותרות או צבעוניות מוגזמת.

8.     הגהה לפני שליחה- אל תשכחו שמדובר ברושם ראשוני והמגייס לא מכיר אתכם ואת כישורי השפה המופלאים שלכם. טעויות כתיב או טעויות הקלדה בעת כתיבת קורות חיים הן מחוץ לתחום ויוצרות רושם שלילי שעלול לעלות לכם במשרה.

9.     המלצות- נהדר שיש כאלה אך אין צורך לצרף טלפונים של מעסיקים קודמים או מכתבי המלצה. מספיק בשלב זה לכתוב - ישלחו המלצות לפי דרישה.

10.  פרטים אישיים: נסו להכניס בשורה אחת לחסכון במקום ואל תשכחו לוודא שציינתם כמה דרכים ליצירת קשר (טלפונים, מייל, אתר) שיוכלו בקלות לזמן אתכם לראיון.

בהצלחה!

?רוצה ללמוד עוד על כתיבת קורות חיים

תן למשרות שלנו לחפש אותך - חינם!