חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות חמות

חברות מגייסות

סנטר נכסים AC נכסים Scanovate קווליטסט

בחירת לימודים וקריירה

כולנו עומדים בשלב זה או אחר בפני בחירות כיצד להתקדם. יתכן והנקודה הכי מבלבלת לעמוד בה היא ההתחלה. החלטות אותן אנו נדרשים פעמים רבות לקבל במהלך קריירה מוכוונות ומוגדרות לרוב בתחום מסוים. כאשר אנו נדרשים לקבל החלטה במהלך קריירה אנחנו כבר בתנועה, וצריך להשקיע אנרגיה רק בשביל לכוון את התנועה הזאת. בניגוד לכך, ההחלטה הראשונית היא הקשה באמת – אז כל האפשרויות פתוחות, וצריך לגייס המון אנרגיה בשביל להתחיל לנוע.

רוב האנשים בוחרים להתחיל את הקריירה שלהם עם לימודי תואר ראשון במקצוע או בתחום אשר מעניין אותם. באופן זה הם רוכשים ידע אודות תחום העניין שלהם, או לפחות סביב התחום בו הם מעוניינים לעסוק. חלק מהתארים הראשונים פותחים את הדלת לשוק העבודה, וחלקם מהווים בסיס הכשרה בלבד, ויש להמשיך מהם ללימודי תואר שני או הכשרות ספציפיות וממוקדות יותר.

מלבד תואר ראשון, ניתן ללמוד גם לימודי תעודה. ישנו מגוון רחב מאוד של מקצועות אשר בסוף תהליך ההכשרה שלהם מקבלים תעודה המאשרת את היותו של האדם מקצועי ומיומן בתחום אותו למד.
למשל תעודת הוראה. גם קריירה בהדרכת קבוצות ואף קואוצ'ינג יכולה להתחיל באמצעות לימודי תעודה. למעוניינים בתחום ההיי טק, ישנם גם לימודי תעודה ומסלולי הכשרה ממוקדים עבורכם.

לאחר סיום לימודי ההכשרה וקבלת התעודה תוכלו להתחיל במשימה של חיפוש עבודה בתחום שבחרתם. היתרון של לימודי התעודה הוא היותם קצרים, ומכשירים אתכם באופן ממוקד למקצוע בו אתם מעוניינים. בשל זמן ההכשרה הקצר יחסית ללימודים אקדמיים, הסבה מקצועית במידה ואינכם מרוצים הינה תהליך פשוט. בנוסף, המחיר של לימודי התעודה לרוב נמוך משל לימודים אוניברסיטאיים.

היום, יותר מאי פעם, ישנם תחומים אשר בהם הלימודים מקנים לכם תעודת כניסה בלבד, ולעיתים גם היא אינה נחוצה. מושם היום דגש רב על אמביציה, רושם ראשוני, יכולת תקשורת ושכנוע ולעיתים הם שיכריעו את הכף, ויקבעו את הצלחתכם בתחום. שוק העבודה הופך פחות ופחות מרובע, והוא מחפש את האנרגטיים שמעוניינים מאוד להצליח, את ה"גאונים" החדשים. האג'נדה החדשה הזו שמה לעיתים סימן שאלה על תעודות הכשרה ונותנת מקום רב יותר לקסם האישי שלכם. מקום זה נמצא לרוב בתחומי האומנות, מחשבים, פרסום ואפילו היי טק. אין זה אומר שאינכם נדרשים להוכיח מקצועיות וידע. להפך. כמעט תמיד עדיף בנוסף לשלל האיכויות אותן אתם מציעים, לרכוש גם ידע פורמאלי, אך ביותר ויותר מקומות עבודה אין זה מין ההכרח.

ישנם כמובן גם תחומים בהם החותמת הפורמאלית המבטיחה שרכשתם את הידע הרלוונטי הכרחית. אלו תחומים בהם טעויות עשויות להיות מסוכנות ובלתי הפיכות, ולכן אין מקום לגמישות, ובהם נדרש תואר ראשון לפחות. תחומים אלו הם למשל משפטים, אדריכלות, תחום בריאות הנפש, תחום הרפואה, תחומי ההנדסה ועוד.

כמו כן יש לקחת בחשבון שפעמים רבות לימודים אקדמיים מעלים את פוטנציאל ההשתכרות העתידי. אדם שהשקיע כסף ומספר שנים בשביל ללמוד תחום מקצועי ירוויח בסופו של דבר יותר ממי שלא השקיע משאבים אלו. יש נתונים המצביעים על כך שלימודים אקדמיים הינם שווי ערך להשקעה בעלת תשואה של 10%.

יחד עם זאת, המחשבה הכלכלית אינה הכל, ויש לקחת בחשבון גם את המקום בו נמצא לבכם. אם אתם מתבלטים, תנו לעצמכם את המרחב לחוות תחומים שונים, תהליך של חיפוש עבודה יכול להיות מעניין ולאו דווקא מלחיץ. התייעצו עם אנשים העובדים במקצועות המעניינים אתכם, ושאלו הרבה שאלות. דברו על ההתלבטויות שלכם. תופתעו כמה דלתות נפתחות וכמה אנשים מוכנים לעזור, ובמיוחד כדי שתחום ההתמחות שלהם ימצא חן בעינכם.

 

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Linkedin