חיפוש
לחיפוש משרות

איזור אישי

דרושים לפי תחומים

דרושים לפי אזור

דרושים לפי מילות מפתח

דרושים לפי חברות

משרות בלעדיות

דרושים ללא קובץ קו"ח

כניסה לסוכן המשרות

הרשמה לסוכן המשרות

משרות חמות

חברות מגייסות

קסטרו סנטר נכסים AC נכסים פתאל

לימודי מקצוע בזמן חיפוש עבודה

עד לאחרונה, שאיפה רווחת אצל אנשים רבים הייתה ללמוד כמה שיותר בכדי שיוכלו להתקדם ולמצוא משרה בכירה ואיכותית. השאיפה הזו לא נעלמה מן העולם, אבל כיום, ככל שיש יותר אנשים עם תואר ראשון, שני ואף שלישי - עניין זה הפך נפוץ ושגרתי, והחיפוש אחר לימודים שהם יותר פרקטיים ופחות תיאורטיים הפך לנפוץ יותר.

ההבדל בין לימודי מקצוע כמו ראיית חשבון או משפטים לבין תארים כלליים יותר כמו מנהל עסקים, מדעי החברה ועוד רבים, קיים בעצם העובדה שבלימודים המקצועיים מקבלים בסופו של דבר גם הסמכה ל"מקצוע", ולא רק תעודה אקדמית כללית. אם כן, מדוע לגשת וללמוד לתואר אם ניתן פשוט ללמוד מקצוע?

הנדסאי וטכנאי

כיום מוצעים בשוק שלל מסלולי לימוד בדמות של קורס, לימודי תעודה, דיפלומה או מקצוע כלשהו. לכן, אם אתם מחפשים עבודה בתחום שמעניין אתכם או עבודה בתחומים שבהם באמת מחפשים אנשים עם ידע פרקטי, אולי כדאי לבחון דווקא את האפשרות הזו.

לימודי המקצוע קיימים כמעט בכל תחום או ענף, בין אם הוא ריאלי, חברתי, הומאני או אמנותי. אחד מהתחומים הפופולאריים הוא לימודי הנדסאים במכללות מוכרות. תואר הנדסאי או טכנאי הם אמנם תארים מצומצמים יותר מתואר של מהנדס, אך עם זאת הם זוכים לביקוש גבוה בשוק. זו אפשרות מעניינת ומתאימה למגוון רב של אנשים.

היתרון המשמעותי שיש לתחום הזה הוא המגוון. הנדסאי יכול לבחור בתחום שמתאים לו (וכמעט בכל תחום שאליו יפנה יהיה ביקוש לדיפלומה שלו) בין אם הוא הנדסאי אלקטרוניקה, הנדסאי חשמל, הנדסאי כימיה או אפילו הנדסאי עיצוב תעשייתי.

לימודי עיצוב

גם לאנשים שפחות נמשכים לתחומי ההנדסה והמכניקה יש מקום ללימודי מקצוע במכללות המוכרות בארץ. בתחום העיצוב למשל, ניתן למצוא לימודי תעודה רבים אשר מוצעים בתקופת לימודים קצרה יחסית - אבל פרודוקטיבית מאוד, שבסופה יוצאים הבוגרים אל השוק כמוסמכים לכל דבר ועניין.

בתחום העיצוב פחות מסתמכים על התעודה שלך, אלא על הכישרון הטבעי והאמיתי שקיים בתוכך. לכן, הלימודים עוסקים בלימוד של רקע תיאורטי, הכרת תוכנות מחשב שונות וגם בסיוע למימוש הפוטנציאל והוצאת המיטב מכל תלמיד, בכדי שבסופו של דבר יהיה לכל אחד תיק עבודות איכותי ומרשים, להגשה בראיונות עבודה.

לימודי העיצוב מתקשרים לעיצוב פנים ועיצוב אופנה, אבל גם לעיצוב גרפי שתופס נדבך משמעותי בעולם, ככל שזה נעשה טכנולוגי יותר ויותר. כיום כל מוצר או אתר אינטרנט עברו עיצוב כזה או אחר על ידי מעצבים גרפים מקצועיים. הם מוסיפים חיים לכל אתר, ממשק משתמש או מודעה שאנו רואים ביום יום.

לימודי לוגיסטיקה וניהול

אם אתם לא שואפים להיות הנדסאים או טכנאים (לימודי טכנאי נמשכים שנה לעומת לימודי הנדסאי הנמשכים שנתיים בדרך כלל) וגם אין בכם הדחף להיות מעצבים, תוכלו לבחון לימודי לוגיסטיקה או מנהלי מכירות. גם בתחומים אלו קיימת עבודה מאתגרת בה נעשה שימוש בכלים טכנולוגיים מתקדמים, והתואר האקדמי הוא לא הכרחי בדרך כלל, מכיוון שבסופו של דבר תצטרכו לתת תפוקה אמיתית בעבודה מול לקוחות או בניהול אנשים.

לבד מכל המוזכרים אפשר למצוא קורסים במכללות ובבתי ספר מקצועיים שמשך הלימודים בהם קצר יחסית במגוון תחומים אחרים, החל באדריכלות נוף; דרך קורסים כלכליים כמו קורס הנהלת חשבונות או קורס חשבי שכר; וכלה בקורסים רפואיים כמו קורס טכנאי שיניים או קורס סייעות שיניים.

לא משנה אם תבחרו בתחום הריאלי או ההומאני, זכרו שניתן ללמוד קורסים ולאו דווקא תארים אקדמיים בכדי לעבוד ולהתקדם, בין אם תפנו לדרך העצמאית ובין אם תבקשו להיות שכירים. ידע הוא כח והשכלה יכולה תמיד לקדם אתכם לעבר קריירה משגשגת.

 
חיפוש עובדים Jobnet דרושים - חיפוש עבודה גיוס עובדים לימודי מקצוע קורות חיים הצהרת נגישות
Facebook Linkedin