סיפור הצלחה – גיל זילברמן, מנהל פרויקטים, אופיסופט בע"מ / הדס שמעוני

בתום לימודי התואר הראשון בתעשייה וניהול עם התמחות במערכות מידע, נקלע גיל זילברמן, 32, לתקופת המיתון. עם סבלנות רבה התקבל למשרה במוסד פיננסי גדול. לאחר 4 שנים בתור מנתח מערכות ומנהל פרויקטים בתחום הפיננסי, במהלכן קודם למנהל תחום והתנסה בניהול פרויקטים חוצי ארגון, חש חוסר שביעות רצון והחליט לעזוב. 
לפני כחמישה חודשים, מצא גיל את עבודתו כמנהל פרויקטים בתחום ה- bi בחברת אופיסופט בע"מ, באמצעות אתר ג'ובנט.

מה הביא אותך לעזוב לאחר 4 שנים, הרי עבדת בחברה גדולה בתפקיד בכיר?
"במקום העבודה הקודם השתלבתי כמנהל פרויקטים, האחראי בעיקר על הצד התהליכי בפרויקט. נגעתי יותר בצד האפיוני הפונקציונלי של הפרויקט, לעומת ההיבט הטכנולוגי של מערכות מידע, ולא ירדתי לרמת הקוד מול המפתחים. רציתי להתעסק עם database ולבחון כיצד עובד הפרויקט מלמטה, בשלב היישומי פיתוחי של המערכות". 

כיצד ערכת את תהליך החיפוש?
"הפצתי קורות חיים במתינות במקביל לעבודתי הקודמת, כאשר מיקדתי את החיפוש בלוח דרושים באתר ג'ובנט, מאחר והוא היה נגיש, נוח והקיף חברות רבות בארץ. כמו כן, פיזרתי קורות חיים בקרב חבריי ובמגוון חברות השמה. בממוצע זומנתי אחת לשבוע לראיון עבודה, כאשר תפקיד מנהל הפרויקטים באופיסופט נפל עלי כרעם ביום בהיר".

מה השיקולים שלקחת בחשבון?
"חיפשתי משרות לניהול פרויקטים בתחום מערכות מידע, תוך הדגשת ההתמחות הטכנולוגית בקורות החיים. מעבר לכך, שלחתי לחברות הייטק וחברות תקשורת יציבות הקרובות יותר לאזור מגוריי. היות ועבדתי 4 שנים מול מוסדות פיננסיים, חיפשתי ארגונים בעלי עולם תוכן והתנהלות שונה. לא התפשרתי והמתנתי בסבלנות עד אשר מצאתי פרופיל משרה הזהה לדרישותיי".


גיל זילברמן במשרדי חברת אופיסופט

כיצד נערכו תהליכי המיון לארגון?
"התהליך היה קצר ולא מייגע. למרות שלא היה לי כלל ניסיון בתחום ה- bi, המראיינים לא ראו בזה סוג של מכשול, להיפך, הם התמקדו ברקע הניהולי שצברתי. בנוסף, נאמר לי שאוכל לעבור חפיפה מסודרת והדרכה ולהיכנס לתחום בהדרגה, עד אשר אוכל להוביל פרויקטים ב- bi. לאחר ראיון אישיותי עברתי ראיון עם המנהל הישיר שלי, עמית ברק, וראיון נוסף עם עמית מידן, סמנכ"ל הפרויקטים של התחום העסקי טכנולוגי. היה לי חיבור מוצלח עם הסמנכ"ל ובסיום הפגישה הגעתי לידי החלטה ביני לבין עצמי שאופיסופט היא המקום בשבילי".  

מה קסם לך בחברת אופיסופט?
"כאשר הבחנתי בפרופיל המשרה ראיתי בה הזדמנות פז מבחינתי, שכן במסגרתה אוכל לשלב את יכולותיי והניסיון שיש לי בניהול פרויקטים, עם הפן הטכנולוגי. הבחנתי עוד מעבודתי הקודמת שמדובר בתחום שהולך ומתהווה כאחת המערכות המרכזיות בכל ארגון. 50% מהפרויקטים היום נוגעים בבסיסי נתונים, כך שהעולם מתקדם לכיוון שיש בו הן צד עסקי והן צד טכנולוגי. מעבר לכך, התרשמתי מאד מהעובדה שאופיסופט מתמקדת בתחום ה-bi  ובו היא מובילה".

ירון אריאל, עוזר מנכ"ל, מספר על תחומי הפעילות של חברת אופיסופט:
"חברת אופיסופט (opisoft) הוקמה בשנת 1991, ומאז היא מובילה את פעילות ה- bi בישראל. המונח bi מציין סוג של מערכות מידע שמטרתן להציג לדרג מקבלי ההחלטות בארגון מידע, שיאפשר להם לקבל החלטות עסקיות נבונות, להעריך סיכונים וסיכויים ולקביעת אסטרטגיות ניהוליות. אופיסופט מעסיקה כיום כ- 180 מומחים בעלי התמקצעות יתרה בכל הקשור באספקטים של תובנה עסקית והסביבה התומכת בה. החברה משתפת פעולה עם כל יצרניות פתרונות ה- bi, ויחד עם זאת מציעה ללקוחות גישה יצירתית וחדשנית, המשלבת מכל הידע הקיים כיום. אל מול הסביבה התחרותית, הדינאמית והמורכבת של היום, מעניקה אופיסופט ללקוחותיה מענה, תוך התאמה מירבית של הפתרון לצרכי הלקוח".
 
מול אילו לקוחות אתם עובדים?
"הלקוחות שלנו הם לקוחות אנטרפרייז, קרי ארגונים גדולים מאד ממגוון המגזרים במשק. בין לקוחות החברה ניתן לאתר את קומברס, מקרפ"ר, טבע, אלוואריון, מנורה – חברה לביטוח ועוד".

עד כמה תורם לכם שיתוף הפעולה עם אתר ג'ובנט?
"אתר ג'ובנט נחשב כמקור גיוס מרכזי לגיוס עובדים, מאחר והוא ידוע בקרב מחפשי עבודה רבים וארגונים. קורות חיים שמגיעים דרכו הם יותר מדויקים, ייחודיים ואיכותיים, עובדה החוסכת לנו בעלויות הגיוס".

גיל, כמה זמן לקח לך להיכנס לתפקיד?
"הקליטה הייתה מאד מהירה וערכה ימים ספורים. בראשית דרכי, לאחר קבלת פלאפון ורכב, הצטרפתי למנהל הישיר שלי, עמית ברק, שהדריך אותי לקראת הפרויקטים. עברתי חפיפה באופן שוטף תוך כדי הפרויקטים שהיו בשלביהם הראשוניים. ישבתי עימו בישיבות מול הלקוחות ולקחתי חלק פעיל בניהולם".

באילו פרויקטים אתה עוסק במסגרת תפקידך?
"בחודשים הראשונים עבדתי מול משרד ממשלתי בפרויקט מורכב, במסגרתו התבקשתי לאפיין מערכת ניהול ביצועים, אולם הפרויקט בשלב זה עוד לא נכנס ליישום. למדתי במהלך העבודה המון מעמית, אשר נמצא בתחום שנים והוא בעל ניסיון רב. כיום אני נמצא בפרויקט מורכב בחברה גדולה מהתחום הקמעונאי, ובו אני לומד ומתמחה בפיתוח ובפתרונות טכנולוגיים בתחום ה- bi".

כיצד תאפיין את חברת אופיסופט?
"חברה מקצועית, מובילה בתחומה, כשהמאפיין המשמעותי ביותר בה הוא הרכב מנצח של אנשים מיוחדים, מה שעושה לדעתי את ההבדל בינה לבין חברות אחרות בתחום. האינטראקציה בין העובדים מפרגנת והאוירה נעימה. העובדים מקבלים באופן מיידי מענה לכל שאלה וזוכים לתמיכה מקצועית ברמה הגבוהה ביותר. מעבר לכך, ההנהלה באופיסופט מאד קשובה לעובדים ונמצאת איתנו בקשר ישיר. בדרך זו נכנסתי לפרויקט הנוכחי, המכיל היבטים טכנולוגיים, לאחר שהבעתי בפניהם צורך לעסוק בתחום היישומי ולהתמחות ב- bi".

אתה מרגיש שמצאת באופיסופט את ייעודך המקצועי?
"אני מאד מרוצה מהמשרה ומהחברה. הגיוון באופיסופט הוא עצום מבחינת עולמות התוכן ואופי הפרויקטים. מיד כשהגעתי לכאן קפצתי למים הקרים ונכנסתי לתפקיד במהרה, כאשר היום אני רואה את הפירות מאותם פרויקטים וזה מאד מספק. מעבר לכך, העבודה היא דינמית, כפי שאני אוהב, יצירתית, מאתגרת ומרתקת. אני בהחלט רואה עצמי עובד פה מספר שנים ומתקדם, כאשר יש כמה כיוונים להתפתחות".

אילו המלצות יש לך למחפשי העבודה?
"אני ממליץ להתייעץ עם אדם הקשור למשאבי אנוש בעת כתיבת קורות החיים ולהתמקד בתחום מסוים, מתוך  מטרה לשים דגשים על איכויות שיקדמו לכיוון המקצועי הספציפי. הכי חשוב לא להתייאש. היצע המשרות כיום הוא רחב לדעתי, לכן אפשר להיות אופטימיים".


לסיפורי הצלחה נוספים לחץ/י על כתבות תעסוקה

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך:

> מחפשים עבודה? 
>
מחפשים עובדים? 
> כתיבת קורות חיים

הצטרפו להצלחה של כולם בג'ובנט.

לכתבה באנגלית

תן למשרות שלנו לחפש אותך - חינם!